Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia w 20 powiatach

27

Koronawirus nie odpuszcza. Liczba zakażeń w niektórych rejonach Polski jest na tyle duża, że rząd zapowiada przywracanie obostrzeń. Restrykcje zostaną wprowadzone w około 20 powiatach i obejmą "praktycznie wszystkie zakresy".

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia w 20 powiatach
W około 20 powiatach przywrócone zostaną obostrzenia (Getty Images)

Rząd pochyla się nad dynamiką wzrostów zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Ewidentnie widać, że w pewnych rejonach przyrosty są naprawdę spore.

Weryfikowaliśmy, ile pojawiło się nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców i jaka jest dynamika zmian. Jak zauważyliśmy, mamy problem w około 20 powiatach - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Polską Agencja Prasową, cytowany przez rmf24.pl.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Nowe ograniczenia jesienią? Tomasz Dzieciątkowski komentuje

Tam, gdzie liczba zakażeń koronawirusem rośnie w największym tempie, wprowadzone zostaną poważne obostrzenia. Minister Szumowski zaznaczył, że będą one dotyczyć "praktycznie wszystkich zakresów", a więc targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Koronawirus w Polsce. Gdzie zostaną wprowadzone ograniczenia?

Obecnie najgorsza sytuacja występuje w niektórych powiatach na Śląsku, Małopolsce, w Wielkopolsce i na Podkarpaciu. Na razie nie wiadomo jednak, które rejony Polski będą musiały przestrzegać nowych obostrzeń.

Szczegóły w sprawie wdrożenia restrykcji mają zostać ogłoszone w czwartek. Oczywiście celem tych ruchów jest wyhamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić