Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko w szpitalu. Zaraziło się 80 osób

45

Niepokojące wieści płyną z Sieradza. Po tym, jak w tamtejszym szpitalu odkryto nowe ognisko koronawirusa, do mieszkańców zaapelował prezydent Sieradza Paweł Osiewała. Prosi ich, by postępowali ostrożnie.

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko w szpitalu. Zaraziło się 80 osób
Nowe ognisko koronawirusa w Sieradzu (Getty Images)

Prezydent Sieradza Paweł Osiewała komunikuje się z mieszkańcami za pośredcnitwem Facebooka. - Przypominam Wam to od kilku miesięcy, myjcie dokładnie ręce, noście maseczki i rękawiczki tam gdzie jest to konieczne, ograniczcie wyjścia z domu do niezbędnego minimum - tylko w ten sposób możemy ustrzec siebie i innych zarażeniem - pisał w niedzielę.

Sieradzkie służby sanitarne poinformowały natomiast o nowych zakażeniach. W niedzielę okazało się, że w tamtejszym szpitalu narodziło się nowe ognisko koronawirusa. Potwierdzono 80 infekcji, w tym 45 pacjentów i 35 pracowników lecznicy.

Moi Drodzy liczba zarażonych koronawirusem w Sieradzu rośnie. Jutro zwołujemy sztab antykryzysowy będziemy podejmowali stosowne decyzje. Będę Was informował na bieżąco o sytuacji w mieście. Już teraz proszę Was byście na siebie uważali - zaapelował Osiewała w mediach społecznościowych.
Zobacz także: Testy na koronawirusa. Polscy naukowcy wyjaśniają wątpliwości

Koronawirus w Polsce. Trudna sytuacja w Sieradzu

Mieszkańcy Sieradza już cieszyli się z tego, że powoli mogą wracać do normalności, a tu nagle pojawił się taki cios w postaci nagłego wzrostu zakażonych.

Wiem, że każdy z nas chciałby już wrócić do normalności ale my dla naszego bezpieczeństwa musimy sami narzucić sobie obostrzenia - zaznaczył prezydent Sieradza.

Czytaj także

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić