Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Poczta Polska odpuści długi za abonament RTV? Jacek Sasin reaguje. Zobacz jego wpis

51
Podziel się

Poczta Polska od początku roku sukcesywnie ściga wszystkich tych, którzy posiadają długi w związku z nieopłaceniem obowiązkowego abonamentu RTV. Teraz w tej sprawie zareagował Jacek Sasin, który zwrócił się do państwowej spółki.

Poczta Polska odpuści długi za abonament RTV? Jacek Sasin reaguje. Zobacz jego wpis
Jacek Sasin poprosił Pocztę Polską o wstrzymanie działań dot. abonamentu RTV (PAP, Marcin Bielecki)
bEKvbHQR

Działania windykacyjne na szeroką skalę. Wszelkie działania rządu polegające na "rozdawaniu" pieniędzy obywatelom musiały znaleźć pewien balans. W tym roku okazał się nim abonament RTV, który prawnie jest obowiązkiem tych, którzy posiadają zarejestrowany odbiornik. Poczta Polska od stycznia rozpoczęła intensywne działania windykacyjne.

Od stycznia do kwietnia 2020 roku złożono do Urzędu Skarbowego blisko 35 tysięcy tytułów wykonawczych. W oparciu o nie, urzędy mają regulować zaległe płatności. Z wstępnych szacunków wynika, że od początku roku od obywateli ściągnięto w tej kwestii już 7 milionów złotych.

bEKvbHQT

Ile wynosi abonament RTV? Kto jest zwolniony z opłaty?

Ceny abonamentu RTV w 2020 r. nie zmieniły się w porównaniu do 2019 roku. Miesięczna opłata za posiadanie samego radia wynosi 7 zł, a za telewizora lub radia i telewizora - 22,70 zł. Są jednak pewne grupy osób, które nie muszą uiszczać opłaty za abonament RTV, a są to:

  • osoby, które ukończyły 75. rok życia;
  • osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia;
  • osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej;
  • kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi

Abonament RTV. Jest reakcja Jacka Sasina

W sprawie intensywnego regulowania zaległości związanych z abonamentem RTV zareagował Jacek Sasin. Opublikował on na swoim Twitterze wpis nawiązujący do tego, że obecna sytuacja ma bezpośredni związek z rządami za czasów Donalda Tuska. Przyznał również, że zwrócił się do Poczty Polskiej o zaprzestanie prowadzenia działań windykacyjnych.

bEKvbHQZ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvbHRu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
asdasd
rok temu
Co tu komentować: POLAKU UCZCIWOŚĆ nie opłaca się., Kradnij nie płać!! TAKI przekaz jest naszej "WŁADZY"
BBB
rok temu
O dzięki ci Panie :)
tno
rok temu
najgorsze w PO jest to, że dopuścili takich jak sasin do władzy. Tego im nie wybaczę
bEKvbHRv
Pan
rok temu
Amberd gold,afera reprywatyzacyjna ,hazardowa i wiele innych poszly pod dywan bo agenci maja papiery na siebie!!460anty polskich.Nie placcie na nich
Prawo
rok temu
Macie podpisaną umowę z TVP? Jeśli nie, abonament jest pobierany bezpodstawnie.
Barbara
rok temu
Zapewne za wygląd pana Sasina i wielu innych wulkanów intelektu obecnej władzy też odpowiedzialne są Rządy PO i oczywiście Tusk.
Tvipiss
rok temu
A on czasami nie powinien siedzieć za przekręty
kulo
rok temu
Przecież Tusek obiecał sciąnąć abonament iii??????Mają z reklam i tyle w temacie.
Mw68
rok temu
Jak mam telewizor to oglądam płatne kanały dlaczego mam płać podwójnie przecież platfoformy cyfrowe odporowadzają podatek NIE chcę oglądać telewizji PISowskiej
Jan
rok temu
W każdym kraju trzeba płacić . Bez wyjątku , i wszędzie ścigają . Nie płaciłeś ? To masz problem .
jan
rok temu
Dlaczego ten wierpz nie siedzi,oddaj kasę.
Gut
rok temu
Szkoda że ludzie nie pamiętają co wyrabiał pis za poprzedniej swojej kadencji jeszcze przed czasami PO tak jak pamietają to co jest winą Tuska obecnie. bo w normalnym kraju Macierewicz dostał by czapę za to co wtedy wyrabiał, a dziś on i ekipa do której należy kreuja sie w tvpis na bohaterów zbawców narodu i to za publiczne pieniadze.
pzt
rok temu
a gdzie administracyjny nakaz noszenia maseczki przez ministra?
bEKvbHRn
blue-x
rok temu
dla mnie może to nie istnieć. era YT wita. Nie słucham radia bo nic ciekawego tam nie ma grają muzyke z epoki kamienia łupanego. A telewizja? Oglądam co chce i kiedy chce. YT :)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić