Angelika Karpińska| 

Koronawirus w Polsce. Ognisko wirusa w domu pomocy społecznej w Lipsku

44

W domu pomocy społecznej w Lipsku (woj. mazowieckie) wykryto ognisko koronawirusa. Zakażonych jest już 57 pensjonariuszy i 21 pracowników placówki.

Koronawirus w Polsce. Ognisko wirusa w domu pomocy społecznej w Lipsku
Mazowieckie. Ognisko koronawirusa w domu pomocy społecznej (Getty Images)

W domu pomocy społecznej w Lipsku (woj. mazowieckie) wykryto 78 zakażeń koronawirusem. Pozytywne wyniki testu na COVID-19 uzyskało 57 spośród 104 pensjonariuszy oraz 21 spośród 74 pracowników.

Placówka została zamknięta do odwołania, a chorzy zostali odizolowani. Drugim ogniskiem koronawirusa w Lipsku jest miejscowy szpital. Sanepid podjął decyzję o zamknięciu oddziału dziecięcego oraz chirurgii.

Sytuację dodatkowo komplikuje to, że osoby pracujące w tym DPS-ie są w związkach małżeńskich z pracownikami pobliskiego szpitalu. W związku z tym też coraz więcej zakażeń wykazujemy w szpitalu. Niemniej jednak, próbki są brane już w dziesiątkach, dzisiaj będziemy oczekiwali na ich wyniki. Wtedy dopiero będę mógł coś więcej powiedzieć - powiedział w rozmowie z Radiem Kielce starosta lipski Sławomir Śmieciuch.

Epidemia koronawirusa w Polsce. Ilu zakażonych?

W poniedziałek ministerstwo zdrowia poinformowało o 595 nowych zakażeniach oraz 8 zgonach. Łącznie w Polsce stwierdzono 57 279 zachorowań. 1885 osób zmarło.

Zobacz także: Rosja ogłasza zatwierdzenie szczepionki na koronawirusa. Światowi eksperci wątpią w jej skuteczność

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić