Koronawirus. Nawet 100 zakażeń z jednego wesela. Ministerstwo Zdrowia apeluje

6

Codziennie w Polsce pojawia się kilkaset nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia - nawet 100 z nich danego dnia wywołanych może być przez wesela.

Koronawirus. Nawet 100 zakażeń z jednego wesela. Ministerstwo Zdrowia apeluje
Koronawirus w Polsce. Z powodu wesel dziennie nawet 100 zakażeń. (PAP, Photoshot)

Ministerstwo Zdrowia apeluje o rozsądek do uczestników wesel. Sytuacja związana z COVID-19 wciąż jest niepokojąca, a weselnicy zdają się bagatelizować zagrożenie. Według danych, które podał rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz w trakcie konferencji prasowej, szacuje się, że nawet 100 zakażeń rejestrowanych w dni, w które organizowane są zwykle wesela, może być efektem świętowania rodzinnego wydarzenia.

Polacy nie przestrzegają bowiem w trakcie wesel zaleceń sanepidu, które mogłyby skutecznie uchronić ich od zachorowania na COVID-19. Nie robią tego, bo "nie chcą mieć złych wspomnień". Wspomnień, które przywoływać będą przez kolejne lata.

Zobacz także: Rejestr wesel. "To wzbudza ogromne kontrowersje"

Jednak jest to konieczne, aby zahamować pandemię. Wesele to wydarzenie sprzyjające panoszeniu się wirusa SARS-CoV2. Nawet kilku weselników może sprawić, że po imprezie, kwarantanną objętych zostanie nawet pół tysiąca osób.

Trudno nie mówić o zakażeniach na weselu, jeśli z jednego pojawia się 100 osób zakażonych i 600 w kwarantannie - mówił Wojciech Andrusiewicz.

"Nie mówimy "nie organizujcie wesel", my mówimy "przestrzegajcie reguł sanitarnych"

Jak dodał - wystarczy przestrzegać odpowiednich procedur, aby wirus nie roznosił się dalej.

Prędzej czy później okazuje się, że wesela są rozsadnikami zakażeń. (...) Większość wesel odbywa się w sposób, który rekomendowaliśmy. To te wesela, z których są ogniska, są często imprezami, gdzie nie jest przestrzegany reżim sanitarny. (...) Nie mówimy "nie organizujcie wesel", my mówimy, żeby przestrzegać reguł sanitarnych - kontynuował.
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić