Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Złe dane dot. koronawirusa w Polsce. "Pandemia rozpędza się"

43

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w sobotę 6 marca rano podał najnowsze statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce. Sytuacja nie wygląda optymistycznie.

Złe dane dot. koronawirusa w Polsce. "Pandemia rozpędza się"
Koronawirus w Polsce. Tragiczne statystyki (Getty Images)

Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska: "Pandemia rozpędza się"

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w sobotę 6 marca był gościem Radia ZET. Zapytany o najnowsze statystyki powiedział, że mamy 14 857 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a zmarło 245 osób.

Jeżeli porównamy to tydzień do tygodnia, to dzisiejszy wynik jest większy niż w ubiegłą sobotę o prawie 2,5 tys. Czyli widzimy, że codziennie tych nowych przypadków jest coraz więcej. Ta pandemia rozpędza się - z tego, co widzimy, nie tylko jeżeli chodzi o dzienną ilość nowych przypadków, ale także ilość zajętych łóżek szpitalnych - powiedział Waldemar Kraska.

W Polsce coraz większej liczbie osób potrzebny jest respirator.

Jeżeli porównamy dzisiejszy dzień do wczorajszego, to jest o ponad 300 więcej łóżek zajętych w skali kraju, ale także - co mnie też niepokoi - wzrasta ilość zajętych respiratorów - podał Walcemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Co z Wielkanocą?

Czy na Wielkanoc zostaną wprowadzone nowe obostrzenia?

Wydaje się, że będą wprowadzane jakieś ograniczenia w przemieszczaniu, będzie a pewno o to apel - zaznaczył Waldemar Kraska.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić