o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Premier: Odważne decyzje uratowały Polskę przed kataklizmem

19
Podziel się

We wtorek odbyła się konferencja prasowa, podczas której premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski i szef MSWiA Mariusz Kamiński podsumowali dotychczasową walkę z epidemią koronawirusa. Nie zabrakło mocnych słów i podziękowań.

Premier Morawiecki stwierdził, że Polska uniknęła kataklizmu
Premier Morawiecki stwierdził, że Polska uniknęła kataklizmu (PAP)
bDYMpauZ

Premier Morawiecki mówił o tym, że w Polsce udało się uniknąć czarnego scenariusza. Zwrócił też uwagę, że w innych krajach dochodziło do apokaliptycznych zdarzeń i musiała następować selekcja ludzi. W naszym kraju - jak zauważył - było zupełnie inaczej.

Odważne decyzje uratowały Polskę przed kataklizmem, jaki widzieliśmy w Europie Zachodniej. Dzisiaj idziemy w lepszym kierunku, możemy kroczyć bezpieczniejszą drogą. Dziękuję wszystkim Polakom za wspaniałą postawę. Nie słuchajcie różnych brzęczących much, które opowiadają bajki. Wiemy, jakich zagrożeń uniknęliśmy. Cały naród zdał ten egzamin, bo byliśmy razem. Bądźmy razem! - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Głos zabrał również minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Pamiętam, jak walczyliśmy zębami i pazurami o niezbędne środki - mówił. - Pamiętam też, jak podejmowaliśmy trudne decyzje o przekształceniu szpitali - dodał, opisując okoliczności dokonywania tych postanowień.

bDYMpavb

Zobacz także: Były szef NFZ Andrzej Sośnierz o błędach w walce z epidemią. "Tylko się broniliśmy"

Koronawirus w Polsce. Nie było selekcji

Żaden medyk w Polsce nie musiał wybierać, kto ma żyć, a kto ma umrzeć. Myślę, że łatwo zapomina się horror tamtych dni. Warto jednak popatrzeć na doniesienia medialne i na fakty. Udało się uniknąć modelu lombardzkiego czy francuskiego. Polacy pilnowali się w kwarantannie narodowej, a medycy ciężko pracowali. Udało się - zaznaczył Szumowski.

bDYMpavh

Na konferencji obecny był także szef MSWiA Mariusz Kamiński. Dziękował on wszystkim służbom, które pełniły ważną rolę podczas epidemii koronawirusa. Wymieniał między innymi policję czy straż graniczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDYMpavC
KOMENTARZE
(19)
oni
11 miesięcy temu
robią z was amerykanów
Aneta
11 miesięcy temu
Wszyscy politycy to hipokryci.
Stach
11 miesięcy temu
były plusy były minusy. ale gdyby sytuacja miała miejsce jeszcze 6 lat temu to byłaby tragedia gorsza niż huragan Emma
bDYMpavD
fad
11 miesięcy temu
A nos wydłużył się o kolejne 5 cm
Kazik
11 miesięcy temu
Wolność. Po co Wam wolność? Macie przecież telewizję...
fdfd
11 miesięcy temu
Niech żyje I-szy sekretarz PIS! Niech żyje, niech żyje, niech żyje! Pamiętam doskonale czasy propagandy sukcesu. Niestety powróciły. Oglądając i słuchając TVP zbiera mnie na mdłości.
Dr ..
11 miesięcy temu
Myślę że powinni się zbadać...może coś podłapią
Sukces?
11 miesięcy temu
W lutym mieliśmy - wg PZH - aż 830 tysięcy chorych na GRYPĘ. A od jesieni do połowy marca aż 3,5 miliona. Żadnej epidemii p.Morawiecki nie ogłosił? Za to epidemie nam urządził w marcu, gdy mieliśmy aż ...350 zarażonych, nawet nie chorych, bo przecież nie mieli żadnych objawów, tylko rzekomo zawirusowanych.
zxc
11 miesięcy temu
Premier: Nic nie zrobił. "Dziękujemy wam dzielni lekarze a teraz wracajcie do roboty."
Olo
11 miesięcy temu
Cóż, opocyzja już miała gotową retorykę i niedemokratyczne obalenie rządu, a tu niestety tylko maseczek nabytych od Unii Europejskiej można się było przyczepić... bezcenne
Ciekawy Polak
11 miesięcy temu
Czy to prawda, że dzieci Pana Premiera Mateusza Morawieckiego chodzą do szkoły w Warszawie z wykładowym hebrajskim szkoła Lauder-Morasha??
Jerzdna
11 miesięcy temu
Panie premierze ! Poza tym wszyscy zdrowi.🙃
PECETT
11 miesięcy temu
przegrana dwadzieścia siedem do jednego to też Psowski sukces. Propaganda sięgneła zenitu
bDYMpavv
Hha
11 miesięcy temu
Tego nie da się słuchać, klamczuch,propagadzista
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić