Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Raport MZ. Znów dużo zgonów

20
Podziel się:

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Co mówi wtorkowy raport?

Koronawirus w Polsce. Raport MZ. Znów dużo zgonów
Koronawirus w Polsce. Nowe dane z MZ (Getty Images)

We wtorek 12 stycznia potwierdzono łącznie 5 569 przypadków koronawirusa. Odnotowano je na terenie województw: mazowieckiego (695), pomorskiego (583), kujawsko-pomorskiego (526), śląskiego (522), warmińsko-mazurskiego (483), wielkopolskiego (483), zachodniopomorskiego (400), lubelskiego (344), dolnośląskiego (339), łódzkiego (285), małopolskiego (236), podlaskiego (143), opolskiego (116), podkarpackiego (108), świętokrzyskiego (108), lubuskiego (89). 109 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Koronawirus w Polsce. Ile osób zmarło?

Z powodu COVID-19 zmarły 93 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 233 osoby.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Liczba zakażonych koronawirusem: 1 395 779 / 31 593 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń - tłumaczy MZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
ProszeoPomoc,
2 lata temu
. ..chciałabym Bardzo Przeprosić za ten komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,bo Wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,niecały miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn poptosił abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. jak podeszłam do Niego bez gazetki ,.powiedział tylko 'może jutro.,.' ..Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny..., było wszystko co potrzeba.nocami płaczę ,.. już nie daje rady,.ta sytuacja Mnie Przerasta,, zawodzę jako matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę dobrej środowej nocy.. Ola z Torunia, SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7. .
Inna
2 lata temu
Dlaczego przychodnie są zamknięte i dlaczego ludzie nie mogą normalnie chodzić do lekarzy kiedy jest taka potrzeba i zawsze była. Wykształcone środowisko medyczne ma być na pierwszej linii z niesieniem pomocy, nawet narażając swoje życie.
XYZ
2 lata temu
Rotschildowie, Rockefellerzy, Grupa Bilderberg, WHO, Komunistyczna Partia Chin, Media, Clintonowie, Bidenowie, Obama, Gates, Soros. Prawda jest już blisko...
ania
2 lata temu
Druga, trzecia, czwarta, piąta i może dziesiąta fala też będzie...skończcie już naprawdę bawić się ludźmi. I jeszcze jedno jeśli chcemy cokolwiek luzować to wszystko albo nic, no nie widzę sensu otwierania ponownie galerii a żeby restauracje i kluby nadal stały. W galerii przemieszczam się wśród obcych a w resteuracji jakak usiądę z rodziną przy stoliku to siedzę wśród swoich. Źle było jak były ograniczenia z dopuszczalna liczbą osób...komuś to przeszkadzało...teraz będziemy na wieki słychać wirus wirus i wirus i żyć od obostrzeń do obostrzeń...może zlizują a może nie...skończcie już ten cyrk.
Darek
2 lata temu
Raport z liczbą chorych w wysokości uzasadniającej wysłanie maluchów do szkoły, później resztę. A potem znowu lockdown, bo poprzez miliony dzieciaków choroba się rozwlecze. Przecież polskie dane traktowane są przez świat z przymrużeniem oka, tak jak w przypadku Rosji i Białorusi.
Zbyszek
2 lata temu
Zagadka. Według danych statystycznych na rok 2020 w Polsce zmarło ponad 70 tysięcy ludzi więcej aniżeli w statystycznie w poprzednich latach. Bezpośrednio i pośrednio z przyczyny korona-wirusa zmarło w Polsce około 30 tysięcy ludzi. 70K-30K=40K. Pytanie brzmi, na co zmarło ponad 40 tysięcy osób...? Czy możliwym jest że zabiła je zapobiegawcza profilaktyka i działania antywirusowe prowadzone przez państwo?Dokładnie, wszystkie media o tym milczą, ale z powodu zamknięcia służby zdrowia z obawy przed wirusem zmarło więcej osób niż z powodu samego koronawirusa. Tak nastraszyli ludzi że nie chcą chodzić do lekarza diagnozować poważniejszych chorób takich jak nowotwory, lekceważą symptomy przedzawałowe, a szpitale przesuwają operacje które zrobione odpowiednio wcześnie mogłyby uratować życie. PIS zamyka pół gospodarki a PO i SLD jeszcze krzyczy, że za mało lockdownów - jednym słowem mamy przesrane.
Adam
2 lata temu
Ta niby pandemia nigdy się nie skończy bo to doskonałe źródło wielkiej kasy dla psychopatów i złodziei. Będą straszyć nowymi groźnymi wirusami aby sprzedawać kolejne szczepionki. Nasze lokalne kundle są sługusami działają na ich rozkazy. Od nas jako społeczeństw zależy czy się godzimy na te kłamstwa, niszczenie firm i ludzi pod pretekstem wymyślonej pandemii. Ci co nie mają wiedzy o tych mechanizmach będą się szczepić kilka razy do roku aż do usranej śmierci!
Ejejs
2 lata temu
Nie leczycie ludzi w przychodniach to będą zgony
Wiwia
2 lata temu
Mówią o zgonach a pokazują zakażenia, śmieszni jesteście to ile tych zgonów dzisiaj?
mario
2 lata temu
Napiszcie ile osób uniknęło śmierci dzieki amantadynie!!! Sama znam 2 osoby, które wbrew lekarzom podały bliskim (najmniejszą dawkę). jedna przed 70 , po zawale i raku. Lekarz ze wzgl na zagrożenie zabronił brać, ale na śmierć pozwolił, bo to mu groził. Po jednym dniu przełom i zapalenie płuc wyleczone antybiotykiem. Zdrowy!!! Amatandyna leczy Covid, ale robicie wszystko, żeby była nieosiągalna, bo zagrozi szczepieniom
Joseph
2 lata temu
Powinni otworzyć całą gospodarkę. W szczególności służbę zdrowia!!!!!
wkurzonymedyk
2 lata temu
Ja widzę wyraźny spadek pozytywnych wyników testów i liczbę zgonów w zakresie "normy" ostatnich tygodni, wy tylko "znów dużo zgonów".
Joseph
2 lata temu
Dziwnie ta śmierć się zachowuje. Zawsze w niedziele śpi. Budzi się od poniedziałku. Czyli jak lekarze maja wolne to jest mniej zgonów.
Dgjj
2 lata temu
Zgony z powodu braki opieki medycznej za ktora placimy !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić