Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Uczniowie jednak będą nosić maseczki? Minister edukacji zabrał głos

9
Podziel się:

Koronawirus wciąż jest zagrożeniem dla Polaków. Gdy stało się jasne, że 1 września szkoły zostaną otwarte, wielu osobom nie spodobało się to, że uczniowie nie będą musieli korzystać z maseczek. Teraz okazuje się, że wszystko jeszcze może ulec zmianie.

Koronawirus w Polsce. Uczniowie jednak będą nosić maseczki? Minister edukacji zabrał głos
Powrót do szkół. Uczniowie jednak będą nosić maseczki? (Getty Images)

Gdy ministerstwo edukacji ogłosiło, że od 1 września uczniowie wrócą do szkół, natychmiast rozpoczęły się dyskusje. Pojawili się tacy, którzy stwierdzili, że to zła decyzja. Inni natomiast zwracali uwagę głównie na to, że poinformowano, iż uczniowie nie będą musieli zakrywać twarzy.

Niektórzy totalnie nie potrafili tego zrozumieć. Zarówno dzieci, jak i młodzież przecież również mogą roznosić koronawirusa. Eksperci zauważali, że można na przykład zalecić noszenie przyłbic.

Koronawirus w Polsce. Uczniowie wrócą do szkół w maseczkach?

Teraz temat zakrywania ust i nosa w szkołach znów znalazł się na tapecie. Okazuje się, że resort edukacji zastanawia się nad tym, by wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w placówkach oświatowych.

Przynajmniej w tych największych szkołach wydaje się, że ma to uzasadnienie (...). W mniejszych szkołach wydaje się, że zagrożenie jest dużo mniejsze i tam być może takiego obowiązku nie będzie - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas środowej konferencji prasowej.

Wiemy już, kiedy ma zapaść ostateczna decyzja w tej sprawie. Minister edukacji podał, że konkrety zostaną ujawnione w czwartek albo piątek.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Lubas
2 lata temu
Z tego co piszą to tu chyba jest potrzebny strajk z udziałem "kiboli" trzeba ten system rozwalic
Edek
2 lata temu
Ok ale co lekcje dawać dzieciakom nowe maski nie żeby później gronkowce i listerie leczyć.
protest
2 lata temu
a niech nikt nie próbuje podnosić ręki na zdrowie dzieci i młodzieży, która miała by zatruwać się własnym "wydechem", i ograniczać swoje zdrowie fizjologiczne przez to !!! Stop KŁAMLIWYM DANYM TESTÓW, KTÓRE NIE POKAZUJĄ WŁAŚCIWYCH INFORMACJI !!! Stop rozboju w biały dzień !!!
Zulka
2 lata temu
Uczniowie będą nosić .maseczki i uczyć się, że dwutlenek jest dla zdrowia szkodliwy. Człowiek wdy ha tlen.a wydycha.dwutlenek węgla, który jest szkodliwy dla zdrowia. Następnie.pochłaniany jest przez rośliny. Z tym, że w maseczkach nie ma roślin Zatem ten yrujacy gaz będą wdychać.nasze.dzieci.
Kasia
2 lata temu
Grupy nie grypy. Literówka za którą przepraszam.
Kasia
2 lata temu
Jak nakażą mojemu dziecku zakrywać twarz i siedzieć kilka godzin tak w szkole strasząc " epidemią" której śmiertelność jest taka, że rzetelni naukowcy i lekarze mówią aby przestać w końcu straszyć ludzi zabieram dziecko ze szkoły, przechodzę na system nauczania domowego ze zdawaniem egzaminów w szkole,a następnym krokiem które podejmę będzie zebranie grypy rodziców i złożeniu pozwu przeciwko Państwu Polskiemu o bezprawne działania!
Koronaswirus
2 lata temu
Mam pytanie, skoro konstytucja gwarantuje darmowy dostęp do edukacji, czy w przypadku konieczności noszenia maseczek szkoła zapewni do nich bezpłatny dostęp pracowników szkoły oraz uczniów?
bike
2 lata temu
Czy 1 nosiciel siedzący w sali podczas tylko 1 lekcji może zarazić całą klasę uczniów, włącznie z nauczycielem, powinni sobie zadać pytanie uczeni z ZNP??????
bood
2 lata temu
System oświaty to jest dramat, służba zdrowia to jest dramat, polska armia to jest dramat... tylu niekompetentnych polityków na tak wysokich stanowiskach...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić