Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Wesela mogą zostać zakazane. Znamy szczegóły

141

W ostatnich dniach notujemy gwałtowne przyrosty zakażeń koronawirusem. W związku z tym rząd musi jakoś reagować. Najnowsze doniesienia medialne wskazują na to, że wesela w niektórych regionach Polski mogą zostać zakazane.

Koronawirus w Polsce. Wesela mogą zostać zakazane. Znamy szczegóły
Wesela w niektórych regionach Polski mogą zostać zakazane (Pixabay)

Mocno niepokoją najnowsze dane resortu zdrowia na temat epidemii koronawirusa w Polsce. We wtorek padł kolejny rekord zakażeń - odnotowano ich aż 680. Wirusolodzy przewidują, że liczby wciąż będą rosły.

Wobec tego rząd myśli o przywracaniu restrykcji. Bardzo możliwe, że dotkną one między innymi wesel.

Najnowsze informacje w tej sprawie podaje "Rzeczpospolita". W jej środowym wydaniu czytamy, że organizacja wesel staje pod znakiem zapytania. Zauważono, że "okazały się kolejną wylęgarnią wirusa".

Zobacz także: Ograniczania w powiatach. "To się może zdarzyć"

Koronawirus a wesela. Co zrobi rząd?

Obecnie dopuszczone jest organizowanie uroczystości weselnych na maksymalnie 150 osób. Niewykluczone, że wkrótce się to zmieni. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że rozważany jest zakaz organizacji wesel w powiatach będących ogniskami zakażeń.

Na razie resort "identyfikuje potencjalne źródła zakażenia". Tworzona jest także lista regionów, w których wesela mogłoby zostać zakazane.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić