A.S.| 

Koronawirus na weselu. Fatalne wieści z Warszawy

41

Imprezy weselne, w których, zgodnie z rozporządzeniem rządu, może brać udział do 150 osób, okazują się zaliczać do głównych rozsadników COVID-19 w Polsce. Tym razem ogniskiem choroby było wesele zorganizowane na terenie Warszawy.

Koronawirus na weselu. Fatalne wieści z Warszawy
Ognisko koronawirusa potwierdzono na weselu odbywającym się w Warszawie. (Istock)

O nowym ognisku koronawirusa powiadomiono w piątek późnym popołudniem. Ponownie chodzi o wesele - tym razem odbywające się na warszawskim Rembertowie w drugiej połowie lipca.

Doniesienia te potwierdziła rzeczniczka mazowieckiego sanepidu, Joanna Narożniak. W rozmowie z Radiem Kolor stwierdziła, że w przyjęciu brała udział osoba zainfekowana wirusem SARS-CoV-2. Dotychczas mazowiecka inspekcja sanitarna miała potwierdzić zakażenie u 17 gości.

To mieszkańcy powiatu warszawskiego. Kilkanaście osób z już potwierdzonym zakażeniem odnotowały dodatkowo także inne powiatowe inspekcje sanitarne - poinformowała Narożniak.

Według danych warszawskiego sanepidu w weselu brało udział ponad 100 osób. Wszystkie osoby zostały odesłane na dwutygodniową, przymusową kwarantannę. Każda z nich zostanie poddana testowi na obecność koronawirusa. Jak dodaje Narożniak, liczba ta nie jest jeszcze ostateczna i możliwe, że do izolacji zostaną skierowane kolejne osoby.

Czytaj także:

Koronawirus na weselach

Wesela zaliczają się do naczelnych rozsadników COVID-19 w Polsce. W środę donoszono o zakażeniach na weselu zorganizowanym w Pszczynie w woj. śląskim. Wcześniej w Wodzisławiu, również na Śląsku, stwierdzono ognisko na weselu, gdzie zakażona koronawirusem była panna młoda.

Z kolei w Mszanie Dolnej w woj. małopolskim roznosicielem koronawirusa okazał ię zakażony muzyk. Specjalne kontrole na przyjęciach weselnych zapowiada m.in. wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, który pragnie współpracować w tej sprawie z sanepidem oraz policją.

Zobacz także: Koronawirus a wesela. Janusz Cieszyński o gotowości do przywrócenia obostrzeń

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić