Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Zakażony na mszy. Sanepid szuka wiernych

7

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny poszukuje osób, które w piątek uczestniczyły w mszy świętej odprawianej w Bazylice Konkatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu. Okazało się, że jeden z wiernych jest zakażony koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Zakażony na mszy. Sanepid szuka wiernych
Koronawirus w kołobrzeskim kościele (Pixabay)

Sanepid podał, że zakażona osoba uczestniczyła w piątkowej mszy o godz. 8:00. Wobec tego powiatowy inspektor sanitarny prosi o kontakt osoby, które były obecne na tym nabożeństwie. Należy dzwonić pod numer telefonu: 694 493 755.

Koronawirus w Polsce. W kościele w Konopiskach też pojawił się COVID-19

W piątek pojawił się też komunikat częstochowskiej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Ona poszukiwała z kolei wiernych z Konopisk.

O kontakt proszono osoby, które brały udział w mszach świętych w kościele p.w. św. Walentego w Konopiskach. Chodziło o przedział czasowy od 18 do 20 września.

Kontakt ma na celu przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego w związku ze stwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 uczestnika nabożeństwa. Prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zgodnie z adresem zamieszkania - informował sanepid.

Koronawirus na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić