o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Zbadali martwe szczury. Straszne wieści z Chin

97
Podziel się

W Chinach stwierdzono dżumę u 3-letniego dziecka. W prowincji Junnan natychmiast podniesiono alarm i podjęto kroki, aby zahamować rozprzestrzenianie się "czarnej śmierci". Wstępnie ustalono, że zarazę przenoszą szczury.

Zbadali martwe szczury. Straszne wieści z Chin
(Getty Images)
bDfnKmOJ

Władze prowincji Junnan wprowadziły stan alarmowy IV stopnia. Zespół zajmujący się kontrolą gryzoni zbadał, czy wśród lokalnych gryzoni są nosiciele bakterii dżumy.

W jednej z wiosek okręgu Menghai, gdzie mieszkało zarażone dziecko, znaleziono trzy martwe szczury. Przyczyna ich śmierci pozostaje nieznana, jednak w wyniku wstępnej kontroli potwierdzono, że wśród gryzoni rozprzestrzenia się dżuma.

bDfnKmOL

Dżuma dymieniczna w Chinach. W jakim stanie jest zarażone dziecko?

Według ustaleń "Global Times" zarażone dziecko cierpiało na łagodną infekcję. Zostało jednak poddane leczeniu, w wyniku którego czuje się już lepiej.

Zobacz też: Zbadali DNA dżumy. Odkrycie zaskoczyło badaczy

Władze okręgu Menghai otrzymały wsparcie ze strony krajowych ekspertów. Mają oni za zadanie pomóc w przeprowadzaniu kontroli. Powołano również specjalny zespół, którego członkowie mają za zadanie nie tylko dokonywać inspekcji, lecz także diagnozować mieszkańców, a w razie konieczności – poddawać kwarantannie.

bDfnKmOR

Do mieszkańców okręgu Menghai zwrócono się ze specjalnym apelem. Zostali poproszeni przez przedstawicieli władz o niezwłoczne zgłoszenie, jeśli mieli do czynienia z martwymi szczurami. Przypomniano im, aby zwracali baczniejszą uwagę na swój stan zdrowia, a w przypadku wystąpienia np. gorączki – udali się do lekarza.

Nie tylko na terytorium Chin potwierdzono przypadki wystąpienia dżumy dymienicznej. Zachorowania miały również miejsce w stanie Kalifornia w Ameryce oraz w rosyjskiej części gór Ałtaj i w Mongolii. Wszystkie przypadki odnotowano na przestrzeni ostatnich miesięcy.

bDfnKmPm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(97)
Yeti
4 tyg. temu
Nastała era chorób.
Ania
4 tyg. temu
Broń biologiczna
felix
4 tyg. temu
Musiał być niedosmażony .Głęboki olej powinien załatwić sprawe
bDfnKmPn
dr.hector
4 tyg. temu
Chińczyki jak Allegro wszystko mają! Mają! Dżumę też,to wylęgarnia całego światowego syfu!
drzymek
4 tyg. temu
stulecie wszelkich wirusów,każda nowa wiadomość straszniejsza od poprzedniej ,czy to wasz cel straszyć społeczeństwo.
Najnowsze komentarze (97)
To ciekawe
4 godz. temu
co będzie jak Chinczyk niedogotuje kolejne zwierzę, tak jak z tym nietoprzem - tym razem to już będą wirusy z zebami bulteriera i bedą ganiac ludzi po ulicy
no to już
4 godz. temu
faktycznie zostaje tylko stawianie krzyży morowych, ja też dam datek na wielkie dzieło ojca tadeusza i może zaraza ustąpi :)))
Kanis
18 godz. temu
Straszenia ciąg dalszy.
Beny
5 dni temu
To dobra broń biologiczna dla polityków prowadzących Polskę do zguby !!!
zaskoczeni?
3 tyg. temu
Dżuma w tych rejonach to choroba endemiczna.
Pit
3 tyg. temu
Kitajcow jest prawie 1.5 miliarda jak dobija do 2 lub 3 miliardow to chyba zaczna sie sami zjadac, to samo indie z tymi wychudlymi dzieciorobcami.Te dwie nacje niszcza ziemie poprzez niekontrolowany przyrost urodzen, afryka z ponad 2 milirdami bezuzytecznych bambo tez g. warta.
vbngvb
3 tyg. temu
zemsta matki natury, teraz ona pokarze co potrafi
mag
4 tyg. temu
no Ameryki nie odkryli. Trzeba było przeczytać dżumę Camusa no ale człowiek jest tak arogancki w swoim zachowaniu ,że ja się nie dziwię ,że to teraz PRZYRODA NAS ZDZIESIĄTKUJE
bDfnKmPf
PrzemasoVirus
4 tyg. temu
Znowu straszenie ludzi
Sebastian
4 tyg. temu
...już pomysłów brakuje, jak zastraszyć Ludzi
bezhejtu
4 tyg. temu
ZAŚ te CHINY !
Andre
4 tyg. temu
Korona zawiodla. Będą probowali wszystkiego aby dokończyć to co zaczeli. Muszą aresztować i odblokować tych speców- szaleńców od chorob i szczepionek.
Mama
4 tyg. temu
Taki niby rozwojowy kraj potega. Ale wszystkie najgorsze choroby i caly syf tego swiata zaczyna sie w chinach. Odciac chiny od reszty swiata
M-K
4 tyg. temu
Odciąć Chiny od reszty świata
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić