o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Zbadali martwe szczury. Straszne wieści z Chin

97
Podziel się

W Chinach stwierdzono dżumę u 3-letniego dziecka. W prowincji Junnan natychmiast podniesiono alarm i podjęto kroki, aby zahamować rozprzestrzenianie się "czarnej śmierci". Wstępnie ustalono, że zarazę przenoszą szczury.

Zbadali martwe szczury. Straszne wieści z Chin
(Getty Images)
bDKhGtDp

Władze prowincji Junnan wprowadziły stan alarmowy IV stopnia. Zespół zajmujący się kontrolą gryzoni zbadał, czy wśród lokalnych gryzoni są nosiciele bakterii dżumy.

W jednej z wiosek okręgu Menghai, gdzie mieszkało zarażone dziecko, znaleziono trzy martwe szczury. Przyczyna ich śmierci pozostaje nieznana, jednak w wyniku wstępnej kontroli potwierdzono, że wśród gryzoni rozprzestrzenia się dżuma.

bDKhGtDr

Dżuma dymieniczna w Chinach. W jakim stanie jest zarażone dziecko?

Według ustaleń "Global Times" zarażone dziecko cierpiało na łagodną infekcję. Zostało jednak poddane leczeniu, w wyniku którego czuje się już lepiej.

Zobacz także: Zobacz też: Zbadali DNA dżumy. Odkrycie zaskoczyło badaczy
bDKhGtDx

Władze okręgu Menghai otrzymały wsparcie ze strony krajowych ekspertów. Mają oni za zadanie pomóc w przeprowadzaniu kontroli. Powołano również specjalny zespół, którego członkowie mają za zadanie nie tylko dokonywać inspekcji, lecz także diagnozować mieszkańców, a w razie konieczności – poddawać kwarantannie.

Do mieszkańców okręgu Menghai zwrócono się ze specjalnym apelem. Zostali poproszeni przez przedstawicieli władz o niezwłoczne zgłoszenie, jeśli mieli do czynienia z martwymi szczurami. Przypomniano im, aby zwracali baczniejszą uwagę na swój stan zdrowia, a w przypadku wystąpienia np. gorączki – udali się do lekarza.

Nie tylko na terytorium Chin potwierdzono przypadki wystąpienia dżumy dymienicznej. Zachorowania miały również miejsce w stanie Kalifornia w Ameryce oraz w rosyjskiej części gór Ałtaj i w Mongolii. Wszystkie przypadki odnotowano na przestrzeni ostatnich miesięcy.

bDKhGtDy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKhGtDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(97)
Yeti
5 miesięcy temu
Nastała era chorób.
Ania
5 miesięcy temu
Broń biologiczna
felix
5 miesięcy temu
Musiał być niedosmażony .Głęboki olej powinien załatwić sprawe
bDKhGtDT
dr.hector
5 miesięcy temu
Chińczyki jak Allegro wszystko mają! Mają! Dżumę też,to wylęgarnia całego światowego syfu!
drzymek
5 miesięcy temu
stulecie wszelkich wirusów,każda nowa wiadomość straszniejsza od poprzedniej ,czy to wasz cel straszyć społeczeństwo.
Najnowsze komentarze (97)
To ciekawe
5 miesięcy temu
co będzie jak Chinczyk niedogotuje kolejne zwierzę, tak jak z tym nietoprzem - tym razem to już będą wirusy z zebami bulteriera i bedą ganiac ludzi po ulicy
no to już
5 miesięcy temu
faktycznie zostaje tylko stawianie krzyży morowych, ja też dam datek na wielkie dzieło ojca tadeusza i może zaraza ustąpi :)))
Kanis
5 miesięcy temu
Straszenia ciąg dalszy.
Beny
5 miesięcy temu
To dobra broń biologiczna dla polityków prowadzących Polskę do zguby !!!
zaskoczeni?
5 miesięcy temu
Dżuma w tych rejonach to choroba endemiczna.
Pit
5 miesięcy temu
Kitajcow jest prawie 1.5 miliarda jak dobija do 2 lub 3 miliardow to chyba zaczna sie sami zjadac, to samo indie z tymi wychudlymi dzieciorobcami.Te dwie nacje niszcza ziemie poprzez niekontrolowany przyrost urodzen, afryka z ponad 2 milirdami bezuzytecznych bambo tez g. warta.
vbngvb
5 miesięcy temu
zemsta matki natury, teraz ona pokarze co potrafi
mag
5 miesięcy temu
no Ameryki nie odkryli. Trzeba było przeczytać dżumę Camusa no ale człowiek jest tak arogancki w swoim zachowaniu ,że ja się nie dziwię ,że to teraz PRZYRODA NAS ZDZIESIĄTKUJE
bDKhGtDL
PrzemasoVirus
5 miesięcy temu
Znowu straszenie ludzi
Sebastian
5 miesięcy temu
...już pomysłów brakuje, jak zastraszyć Ludzi
bezhejtu
5 miesięcy temu
ZAŚ te CHINY !
Andre
5 miesięcy temu
Korona zawiodla. Będą probowali wszystkiego aby dokończyć to co zaczeli. Muszą aresztować i odblokować tych speców- szaleńców od chorob i szczepionek.
Mama
5 miesięcy temu
Taki niby rozwojowy kraj potega. Ale wszystkie najgorsze choroby i caly syf tego swiata zaczyna sie w chinach. Odciac chiny od reszty swiata
M-K
5 miesięcy temu
Odciąć Chiny od reszty świata
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić