BOB| 

Koronawirus w szkołach. Minister Czarnek apeluje

27

Wciąż rośnie liczba zakażeń koronawirusem i nie dziwi, że bez przerwy wraca temat obostrzeń. Czy grozi nam zamknięcie szkół i powrót do nauki zdalnej? Znamy zdanie ministra edukacji na ten temat.

Koronawirus w szkołach. Minister Czarnek apeluje
Czy szkoły zostaną zamknięte? (Pixabay, bairli1)

W środę 10 listopada mieliśmy już ponad 18,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem. W tej chwili nie zanosi się na to, że lada moment statystyki będą spadać. Trzeba nastawić się na ciągły wzrost. Dlatego wiele osób dziwi, że rząd wciąż nie przywrócił części obostrzeń.

Minister Czarnek o zamknięciu szkół

Krążą plotki, że niebawem możemy być świadkami zamknięcia szkół. Rodzice, ale także dzieci i młodzież mają obawy, że nastąpi powrót do nauki zdalnej. Czy jednak obawy są słuszne?

Minister edukacji w tej chwili apeluje o spokój. Przemysław Czarnek na każdym kroku podkreśla, że obecnie nie ma tematu zamknięcia szkół.

- Co prawda mamy coraz więcej przypadków zakażeń koronawirusem, ale to nie jest sytuacja, która sprawiałaby jakąś wielka trudność w szkołach. Przytłaczająca większość uczniów - około 95 proc. - uczy się normalnie w trybie stacjonarnym i w tym trybie będziemy w dalszym ciągu funkcjonować - cytuje ministra polskatimes.pl.

Nikt jednak nie da gwarancji, że cały rok szkolny odbędzie się w trybie stacjonarnym. Czarnek zdradził, od czego to zależy.

- Nie wracajmy do nauki zdalnej. Ale, żeby do niej nie wracać - szczepmy się. I przestrzegajmy zasad sanitarnych - przyznał.
Zobacz także: Fala COVID-19 nabiera tempa. Rzecznik rządu o obostrzeniach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić