Środa, 10 listopada. Ponad 18 tys. zakażeń. Będą obostrzenia?

35

Niestety, sytuacja epidemiczna w Polsce nie ulega polepszeniu. W środę rano rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował w Wirtualnej Polsce o kolejnym gigantycznym wzroście dziennej liczby zakażeń.

Środa, 10 listopada. Ponad 18 tys. zakażeń. Będą obostrzenia?
Karetka (Wikimedia Commons)

Piotr Mueller o sytuacji epidemicznej mówił w programie WP "Tłit". Z jego słów wynika, że minionej doby odnotowano aż 18 550 zakażeń (tydzień temu mieliśmy 10 429 nowych infekcji). Granica 20 tys. zbliża się zatem nieubłaganie.

Mieliśmy teraz do czynienia z dłuższym weekendem, w związku z czym część osób nieco później idzie wykonać testy, więc ten dzisiejszy peak wynikać też może z nieco z nieco opóźnionej reakcji osób, jeśli chodzi o objawy, ale specjalnie bym się tutaj nie pocieszał, bo sytuacja jest poważna i musimy to brać pod uwagę - podkreślał Mueller.

Koronawirus w Polsce. Będą obostrzenia?

Mueller był pytany, czy rząd rozważa nowe obostrzenia. W odpowiedzi wyjaśnił, że aktualnie polskie władze skupiają się na zapewnieniu szpitalom wsparcia w postaci zwiększenia liczby dostępnych łóżek.

Ponadto zauważył, że lockdown może być poważnym obciążeniem dla gospodarki. - To są decyzje, tym trudniejsze, że istnieje możliwość zaszczepienia się, a rok temu takiej alternatywy jeszcze nie było - kontynuował.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić