Karolina Woźniak| 

Koronawirus we Włoszech. Kolejny skok. 566 zgonów w ciągu doby

105

Po tym, jak w niedzielę spadła liczba zgonów z powodu koronawirusa we Włoszech, w poniedziałek znowu wzrosła. Odnotowano 566 przypadki śmiertelne.

Koronawirus we Włoszech. Liczba pacjentów wymagającej intensywnej opieki zmalała.
Koronawirus we Włoszech. Liczba pacjentów wymagającej intensywnej opieki zmalała. (East News, SPUTNIK Russia/East News)

W niedzielę informowano o 431 ofiarach śmiertelnych. Była to najniższa dzienna liczba ofiar od 19 marca. W poniedziałek przekazano jednak informację o kolejnym wzroście - odnotowano 566 zgonów. W sumie we Włoszech z powodu koronawirusa zmarło ponad 20 tys. osób. Sytuacja epidemiologiczna w tym kraju jest najgorsza w całej Europie.

Koronawirus we Włoszech. Spada liczba zakażeń

Znacznie obniżyła się natomiast liczba pacjentów, którzy wymagają intensywnej opieki medycznej. 3 kwietnia wynosiła 4068, w tej chwili jest to 3260 osób.

Odnotowuje się również spadek liczby nowych infekcji o 2 procent. We Włoszech przedłużono również nakaz zostania w domu - Włosi mają pozostać w swoich domach do 3 maja. Taką decyzję poparli lekarze, ale wzburzyły się firmy, których właściciele nie wiedzą, czy zdołają przetrwać kolejne 3 tygodnie.

W kraju zdecydowano się również na otwarcie niektórych księgarni i pralni. W ten sposób rząd chce sprawdzić, czy mieszkańcy mogą zachować "dystans społeczny".

Zobacz także: Kwarantanna zaostrzona. Sypią sie kary. Co się zmieniło?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić