o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Koronawirus. Zakażony pacjent grał na skrzypcach w szpitalu

31
Podziel się

Na niesamowity pomysł wpadła pewna pacjentka zakażona koronawirusem w USA. Postanowiła podziękować medykom za ich trud, grając dla nich na skrzypach. Wideo z występu podbiło internet.

Koronawirus. Zakażony pacjent grał na skrzypcach w szpitalu
Pacjentka podziękowała medykom (Twitter.com, CNN)
bDHFMBTp

Medycy na całym świecie toczą wyczerpującą walkę z koronawirusem. W wielu krajach przybywa dziennie dziesiątki lub, tak jak w Stanach Zjednoczonych, setki nowych zakażonych. Część z nich wymaga hospitalizacji. Przepełnione szpitale spowodowały, że personele medyczne na całym świecie muszą pracować znacznie więcej niż zwykle.

Do szpitala w Utah trafił zakażony 70-latek. Emerytowany nauczyciel orkiestry był bardzo wdzięczny za okazaną mu opiekę, jednak z powodu choroby nie mógł mówić, przez co miał problem z jej wyrażeniem. Pacjent komunikował się z pielęgniarką za pomocą długopisu i kartki. Mężczyzna wymyślił, jak może okazać swoją wdzięczność.

bDHFMBTr

Grover Wilhelmsen postanowił zrobić coś, czym zajmował się od lat. Poprosił lekarkę o to, aby pozwoliła jego żonie przywieźć do szpitala skrzypce. Ciara Sase zgodziła się i zrealizowała prośbę pacjenta. Mężczyzna w ramach wdzięczności za leczenie zagrał medykom mini koncert na instrumencie w szpitalnej sali. Nagranie ze zdarzenia opublikowano w sieci. Internauci byli wzruszeni do łez.

Pracownicy OIOM-u zebrali się na korytarzu przed pokojem chorego. Mężczyzna zagrał na skrzypcach, będąc wciąż bardzo chorym.

bDHFMBTx

Obecnie 70-latek powoli wygrywa walkę z koronawirusem. Po miesiącu na najostrzejszym oddziale opieki został przeniesiony do ośrodka długoterminowej opieki doraźnej.

Przywykłem do tego, że pacjenci byli nieszczęśliwi lub uspokajani podczas intubacji, ale Grover zmienił niefortunną sytuację w coś pozytywnego. To było zdecydowanie jedno z moich ulubionych wspomnień z oddziału intensywnej terapii, jakie miałam. To było małe światełko w ciemność COVID - powiedziała lekarka zajmująca się chorym muzykiem.
Zobacz także: Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"
bDHFMBTy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHFMBTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
wew
3 miesiące temu
To nie respirator tylko generator z tlenem z maską...
Borek
3 miesiące temu
To chyba manipulacja. Stan zdrowia taki, że wymaga respiratora a jest w stanie grać na skrzypcach? Mało prawdopodobne.
Qwe
3 miesiące temu
Ci chorzy to mają więcej sił niż ja normalnie. Jeden śpiewa drugi gra.
bDHFMBTT
marcz
3 miesiące temu
to w końcu pacjentka czy pacjent? Na niesamowity pomysł wpadła pewna pacjentka zakażona koronawirusem w USA... Mężczyzna w ramach wdzięczności za leczenie zagrał medykom mini koncert na instrumencie w szpitalnej sali.
jygyfghty
3 miesiące temu
Za granicą pacjenci grają na skrzypcach. W polsce skaczą z okien.(ale że na skrzypach?)
Najnowsze komentarze (31)
......
3 miesiące temu
A co to są skrzypy
CNNNC
3 miesiące temu
Nasz Posobkiewicz spiewal Edycie Gorniak , a tam nie mogli ludzie mowic . Ten nasz to statysta bo spiewal , i to calkiem dobrze . Prowadzil jakies rozmowy na temat korona wirusa . Statysta
WtheM
3 miesiące temu
Muzyka ma moc
Antysystemowy
3 miesiące temu
Nowy objaw koronki - zarazony ujawnia talenty muzyczne. Leczenie - podanie skrzypiec.....dawka 2 razy dziennie po 100 mg..
Inya
3 miesiące temu
Wolę umrzeć w domu, jak mnie covid dopadnie niż w młynie szpitalnym.
Mirek
3 miesiące temu
Przetłumacz porządnie, artykuł hehe.
polonistka
3 miesiące temu
Na niesamowity pomysł wpadła pewna pacjentka zakażona koronawirusem w USA. Postanowiła podziękować medykom za ich trud, grając dla nich na skrzypach. Na skrzypach, ciekawe. A dalej w tekście, że to facet. Ręce opadają jak się czyta takie bzdury !
polonistka
3 miesiące temu
"pacjentka zakażona koronawirusem w USA. Postanowiła podziękować medykom za ich trud, grając dla nich na skrzypach." "Mężczyzna zagrał na skrzypcach, będąc wciąż bardzo chorym." A gra na skrzypach to też coś b. ciekawego ! To w końcu była kobieta czy mężczyzna ? Zdecydujcie się !
bDHFMBTL
nieumiegrać
3 miesiące temu
cos miernie gra :D
Kosmita
3 miesiące temu
EQUILIBRIUM - Jak ktoś oglądał ten film to wie o co chodzi. Chcą z ludzi zrobić istoty nie myślące i nie czujące, a preludium tego jest izolacja od siebie ludzi pod pozorem pandemii, na którą ludzie tak umierają, że nie nadążają trupów zbierać z ulic. Jak długo jeszcze Polacy wytrzymają ten stan rzeczy podsycany covidowym kłamstwem, upokarzaniem i restrykcjami wydanymi przez rozporządzenie, a nie uchwały przez ten nie Polski nierząd? Moim zdaniem puszka Pandory otworzy się, jak zakomunikują że będzie przymusowe wyszczepienie Polaków, bo o tym się mówi publicznie coraz częściej i coraz głośniej. Ja mam 53 lata, ale nie pozwolę zbliżyć się do mnie lub mojej rodziny ze strzykawką-mam pod ręką siekierę i piłę spalinową i kto się odważy na coś takiego, to jutra nie dożyje. Zginę, ale kilka osób zabiorę ze sobą....
Dziękuję
3 miesiące temu
Dobrze że nie na flacie...
Andrzej
3 miesiące temu
Taka pacjentka, że aż widać że to facet żępoli. Dobrze, że nie zagrało to coś "Hail li haju aja".... Dokładnie.
Zośka
3 miesiące temu
Erin Marie Olszański pielęgniarka z Nowego Yorku wypowiadała się o tym jak leczy się pacjentów , człowiek z wysokim cukrem około 700 , zamiast go leczyć , to zrobili mu wymaz i podłączyli pod respirator , człowiek zmarł . Można to zobaczyć na stronie Wolna Polska - wywiad tej pielęgniarki - film . Przecież ludzie chorują na inne dolegliwości , ale tylko covid jest dotowany , bo szpitale dostają gruby hajs , zaprzestali leczenia ludzi , to się nazywa ludobójstwo , nie podają leków , które pozwalają odśluzować płuca , wspomóc organizm w walce z chorobą , dotleniania człowieka , bogaczy tak się leczy , biedakom pozwala się umrzeć
bolo
3 miesiące temu
Nie mozna słuchac tego rzępolenia, chyba z zemsty na personel ten koncert on dał. Brzmia te skrzypce jak nienaoliwione, takie rzężenie okropne, żadnego spiewnego tonu i nieczysto strasznie. Watpię, ze to jakis profesjonalny skrzypek, bo techniki zero
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić