GGG| 
aktualizacja 

Koronawirus. Zakażony pacjent grał na skrzypcach w szpitalu

44

Na niesamowity pomysł wpadła pewna pacjentka zakażona koronawirusem w USA. Postanowiła podziękować medykom za ich trud, grając dla nich na skrzypach. Wideo z występu podbiło internet.

Koronawirus. Zakażony pacjent grał na skrzypcach w szpitalu
Pacjentka podziękowała medykom (Twitter.com, CNN)

Medycy na całym świecie toczą wyczerpującą walkę z koronawirusem. W wielu krajach przybywa dziennie dziesiątki lub, tak jak w Stanach Zjednoczonych, setki nowych zakażonych. Część z nich wymaga hospitalizacji. Przepełnione szpitale spowodowały, że personele medyczne na całym świecie muszą pracować znacznie więcej niż zwykle.

Do szpitala w Utah trafił zakażony 70-latek. Emerytowany nauczyciel orkiestry był bardzo wdzięczny za okazaną mu opiekę, jednak z powodu choroby nie mógł mówić, przez co miał problem z jej wyrażeniem. Pacjent komunikował się z pielęgniarką za pomocą długopisu i kartki. Mężczyzna wymyślił, jak może okazać swoją wdzięczność.

Grover Wilhelmsen postanowił zrobić coś, czym zajmował się od lat. Poprosił lekarkę o to, aby pozwoliła jego żonie przywieźć do szpitala skrzypce. Ciara Sase zgodziła się i zrealizowała prośbę pacjenta. Mężczyzna w ramach wdzięczności za leczenie zagrał medykom mini koncert na instrumencie w szpitalnej sali. Nagranie ze zdarzenia opublikowano w sieci. Internauci byli wzruszeni do łez.

Pracownicy OIOM-u zebrali się na korytarzu przed pokojem chorego. Mężczyzna zagrał na skrzypcach, będąc wciąż bardzo chorym.

Obecnie 70-latek powoli wygrywa walkę z koronawirusem. Po miesiącu na najostrzejszym oddziale opieki został przeniesiony do ośrodka długoterminowej opieki doraźnej.

Przywykłem do tego, że pacjenci byli nieszczęśliwi lub uspokajani podczas intubacji, ale Grover zmienił niefortunną sytuację w coś pozytywnego. To było zdecydowanie jedno z moich ulubionych wspomnień z oddziału intensywnej terapii, jakie miałam. To było małe światełko w ciemność COVID - powiedziała lekarka zajmująca się chorym muzykiem.
Zobacz także: Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić