Wstydliwy problem u mężczyzn. Objaw pojawia się u zakażonych COVID-19

119

Konsekwencje COVID-19 obejmują nie tylko problemy z układem oddechowym. Jak wynika z ustaleń ekspertów, zakażenie koronawirusem przez mężczyzn może prowadzić nawet problemów z płodnością. Czy przez pandemię liczba urodzeń gwałtownie spadnie?

Wstydliwy problem u mężczyzn. Objaw pojawia się u zakażonych COVID-19
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Chris McGrath , Staff)

Badania nad wpływem koronawirusa na męską płodność przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Justusa Liebiga w Gießen. Na czele zespołu badawczego stał dr hab. Behzad Hajizadeh Maleki. Eksperci podzielili się wynikami testów w specjalistycznym czasopiśmie "Reproduction".

Koronawirus – skutki. Zakażeni mogą mieć problemy z płodnością

Jak wynika z ustaleń ekspertów z niemieckiego uniwersytetu, COVID-19 wpływa na obniżenie jakości nasienia oraz może nieść za sobą skutki uboczne w postaci zapalenia jąder.

Wpływ (COVID-19 – przyp. red.) na plemniki niesie konsekwencje w postaci obniżenia jakości nasienia i zmniejszenia potencjalnej płodności – wyjaśnia dr hab. Behzad Hajizadeh Maleki na łamach "Reproduction".

Dr hab. Behzad Hajizadeh Maleki podkreślił, że na razie należy powstrzymać się od wyciągania pochopnych wniosków. Nie można także potwierdzić, czy w konsekwencji pandemii COVID-19 znacząco spadnie liczba urodzeń.

Panowie nie powinni być przesadnie zaniepokojeni. Obecnie nie ma ostatecznych dowodów na długotrwałe szkody spowodowane przez COVID-19 w zakresie nasienia lub potencjału rozrodczego mężczyzn – podkreśla dr hab. Behzad Hajizadeh Maleki ("Reproduction").
Zobacz także: Zobacz też: Nowe warianty koronawirusa. Naukowcy ostrzegają świat
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić