Bill Gates alarmuje ws. szczepionek COVID-19. To może doprowadzić do tragedii

438

W wielu państwach dotkniętych pandemią COVID-19 miały miejsce opóźnienia w dostawie szczepionek. Ten temat poruszył Bill Gates. Jak dowodził, taka sytuacja może się utrzymać przez wiele miesięcy, niosąc tragiczne konsekwencje dla mieszkańców.

Bill Gates alarmuje ws. szczepionek COVID-19. To może doprowadzić do tragedii
Bill Gates (Getty Images, Alex Wong , Staff)

Bill Gates podzielił się swoimi obawami w wywiadzie dla agencji Reutera. W trakcie rozmowy oszacował, że uboższe kraje mogą otrzymać szczepionkę na COVID-19 z półrocznym, a nawet ośmiomiesięcznym opóźnieniem w porównaniu do zamożnych państw.

Koronawirus – szczepionka. Bill Gates o opóźnieniach w dostawach

Bill Gates zwrócił uwagę na presję, która jest wywierana zarówno na przedstawicieli poszczególnych krajów. Politycy obawiają się, że dla mieszkańców ich państw zabraknie dawek szczepionki na koronawirusa. W konsekwencji zawierają oni umowy jednocześnie z kilkoma dostawcami, co doprowadza do opóźnień.

Politycy są pod presją, aby ubiegać się o to, żeby jego kraj pozostawał w kolejce (do szczepionki – przyp. red.) – podkreślił Bill Gates (Reuters).
Zobacz także: Zobacz też: Szczepienia w Izraelu. Karolina Mints tłumaczy, dlaczego ten kraj przoduje

Amerykański przedsiębiorca zauważył, że w trudnej sytuacji znajdują się także koncerny, które zajmują się produkcją szczepionek. Mimo że ich ekspertom udało się zakończyć prace w ciągu zaledwie roku, co stanowi imponujący wynik, są obarczane odpowiedzialnością za wszelkie opóźnienia w dostawach, a nawet koszty.

Są atakowani nawet ci, którzy stworzyli szczepionkę. (...) Nagle wszyscy chcą jej (szczepionki – przyp. red.) natychmiast, najlepiej za zero dolarów – zauważył Bill Gates (Reuters).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić