Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Koronawirus znów rozdaje karty! Powrót nauki zdalnej

26
Podziel się

Po powrocie uczniów do szkół koronawirus znów daje się we znaki. Zwiększa się liczba placówek, które przechodzą na naukę zdalną lub hybrydową. Najnowsze dane mówią same za siebie.

Koronawirus znów rozdaje karty! Powrót nauki zdalnej
Uczeń podczas e-lekcji (Pixabay)
bELdEJud

Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane z kuratoriów, przedstawiło aktualną sytuację w oświacie. Okazało się, że 99,9 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,2 proc. szkół podstawowych i 99,1 proc. szkół ponadpodstawowych w poniedziałek pracowało w trybie stacjonarnym.

Te statystyki warto porównać z tymi, które zostały podane w zeszły poniedziałek. Jeżeli chodzi o przedszkola, to liczba placówek pracujących zdalnie lub hybrydowo zwiększyła się o cztery (do 23).

bELdEJuf

Wzrosła też liczba szkół, które przeszły na naukę zdalną lub hybrydową. Obecnie jest ich 190 (+35).

Koronawirus atakuje szkoły i przedszkola

Przytoczone dane wskazują na to, że sytuacja epidemiczna w oświacie ulega pogorszeniu. Wydaje się, że nie jest to większą niespodzianką. Epidemiolodzy już jakiś czas temu sygnalizowali taki scenariusz.

Na razie nie ma jednak pomysłów, by wprowadzać zdalne nauczanie w szerszej skali. Liczba zakażeń w kraju co prawda rośnie, ale póki co rząd nie decyduje się na jakiekolwiek ograniczenia.

bELdEJul
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdEJuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
co.
miesiąc temu
TYSIĄCE chorób było i jest w szkołach, kiedyś u mnie była epidemia grypy w szkole, nie chodziła prawie cała klasa i tak w każdej, i nic, ale koronawirus wywołuje niepotrzebną panikę.
Stanisław Ani...
miesiąc temu
Pozdrowienia dla tych, którzy sie obudzili i zdjęli kaganiec.
Zaplanowane
miesiąc temu
Polecam dokument pt Obywatel Drugiej Kategorii, gdzie bohaterowie już w 2019 roku mówili o paszportach szczepionkowych.
bELdEJuH
8787
miesiąc temu
A ja myślę że to Gates i światowa masoneria rozdają karty. Ziemia Obiecana już przejęta. Jeszcze tylko poszczepić niedobitki zniewolonych, żeby do reszty zapanować nad ich marnym życiem i śmiercią
gyhu
miesiąc temu
Jak zamkną szkoły trzeba się zbuntować i nie włączać komputerów to otworzą z powrotem bo kogo będą uczyć jak dzieci się nie zalogują. Jakiś strajk musi być a ten sposób jest bardzo dobry.
haha
miesiąc temu
Koronawirus atakuje szkoły i przedszkola - gratulacje Panie redaktorze. Mój pies by to lepiej napisał.
Creo
miesiąc temu
Trzeba być wierzącym, ale w żadnym razie religijnym. Unikajmy też podżegaczy i sprzedawczyków wspierających znakowanie ludzi jak bydło.
fvfd
miesiąc temu
Czy ta żenada z pseudoepidemią sie kiedyś skończy? Podajcie statystyki ile osób zmarło bo nie dostało się na wizyte do lekarza. Wielki sukces pisuarków w walce z covidem. Grypa od 2 lat już nie istnieje.
Ddd
miesiąc temu
7% społeczeństwa się zaraziło czy to wiele NIE więcej ludzi zmarło przez to że szpitale były pozamykane
Rasti
miesiąc temu
Pierwsze zdania mówią wszystko. Po powrocie do szkół. A na wakacjach nikt nie chorował jak jedno dziecko obok drugiego się bawiło, jak stało się w kolejkach w górach jeden za drugim, jak wszyscy latali samolotami i jeździli pociągami, samochodami, autobusami bez maseczek w 70%. Jakoś nikt nie chorował. Nagle pojawił się covid, i nagle atakuje tych którzy nie są zaszczepieni bo nie musieli byc bo dla nich był nie groźny. I jak to wygląda szanowni Państwo?
Syntezator
miesiąc temu
Jak nie wyszczepicie siebie i bachorów to wam szkoły pozamykam. Zrozumiano
Emeryt
miesiąc temu
U nas panie stosy trupów. Stosy. Grzebać nie nadążają. To ofiary IV gali a podobnież V nadciąga
Wiki
miesiąc temu
Powstaje nowy pisowski elektorat
bELdEJuz
60+
miesiąc temu
Szkoły są niepotrzebne. Wystarczy katolicka katecheza i studiowanie dzieł JP2 oraz kardynała Wyszyńskiego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić