Koronawirus znów rozdaje karty! Powrót nauki zdalnej

47

Po powrocie uczniów do szkół koronawirus znów daje się we znaki. Zwiększa się liczba placówek, które przechodzą na naukę zdalną lub hybrydową. Najnowsze dane mówią same za siebie.

Koronawirus znów rozdaje karty! Powrót nauki zdalnej
Uczeń podczas e-lekcji (Pixabay)

Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane z kuratoriów, przedstawiło aktualną sytuację w oświacie. Okazało się, że 99,9 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,2 proc. szkół podstawowych i 99,1 proc. szkół ponadpodstawowych w poniedziałek pracowało w trybie stacjonarnym.

Te statystyki warto porównać z tymi, które zostały podane w zeszły poniedziałek. Jeżeli chodzi o przedszkola, to liczba placówek pracujących zdalnie lub hybrydowo zwiększyła się o cztery (do 23).

Wzrosła też liczba szkół, które przeszły na naukę zdalną lub hybrydową. Obecnie jest ich 190 (+35).

Koronawirus atakuje szkoły i przedszkola

Przytoczone dane wskazują na to, że sytuacja epidemiczna w oświacie ulega pogorszeniu. Wydaje się, że nie jest to większą niespodzianką. Epidemiolodzy już jakiś czas temu sygnalizowali taki scenariusz.

Na razie nie ma jednak pomysłów, by wprowadzać zdalne nauczanie w szerszej skali. Liczba zakażeń w kraju co prawda rośnie, ale póki co rząd nie decyduje się na jakiekolwiek ograniczenia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić