Kosiniak-Kamysz uderza w Trzaskowskiego. Poszło o krzyże

136

Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że mimo porażki w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jako lider PSL nie planuje zakończenia współpracy z Polską 2050. Wygląda na to, że jest mu zdecydowanie bliżej do ugrupowania Szymona Hołowni niż do Koalicji Obywatelskiej. Tym razem minister obrony narodowej skrytykował działa Rafała Trzaskowskiego.

Kosiniak-Kamysz uderza w Trzaskowskiego. Poszło o krzyże
Kosiniak-Kamysz uderza w Trzaskowskiego. Poszło o krzyże (PAP)

Trzecia Droga w wyborach do Parlamentu Europejskiego zajęła dopiero czwarte miejsce. Z wynikiem 6,91 proc. ugrupowaniu udało się wprowadzić zaledwie trzech europosłów.

Zdecydowanie lepsza okazała się Konfederacja, która z wynikiem 11,9 proc. wprowadziła do Parlamentu Europejskiego aż sześciu europosłów.

Wyborcza porażka sprawiła, że wiele osób zaczęło sugerować, że pora iść inną drogą i PSL powinno wziąć rozwód z Polską 2050.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ambicje Mastalerka. Ekspertka ściągnęła go na ziemie?

Tym pogłoskom zaprzeczają sami zainteresowani, którzy zapewniają, że Trzecia Droga będzie funkcjonować przynajmniej do wyborów prezydenckich.

Nie będzie końca projektu Trzeciej Drogi. Co najmniej do wyborów prezydenckich ta współpraca jest potrzebna. Mamy swój pomysł na siebie. W świecie, w którym żyjemy nie ma tylko KO i PiS - stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz kontra Rafał Trzaskowski

W swoim wystąpieniu Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował także decyzję Rafała Trzaskowskiego dotycząca usunięcia krzyży w urzędach.

Decyzja prezydenta Trzaskowskiego o zdejmowaniu krzyży jest nierozważna - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że "krzyż to nie jest symbol tylko religijny".

Jestem za tym, aby państwo pozostało świeckie - zadeklarował wicepremier, cytowany przez "Super Express".

Tymi słowami odniósł się do zarządzenia, które 8 maja wydał Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy. W ramach wprowadzania standardów równego traktowania zakazał eksponowania symboli religijnych w tych miejscach urzędów, które są dostępne dla osób z zewnątrz.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić