oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Szymon Hołownia zapowiada przebudowę partii. "Poradzimy sobie z tym"

47

Trzecia Droga weszła do Sejmu jako trzecia siła polityczna w Polsce. Niestety wyborów do Parlamentu Europejskiego Polska 2050 i PSL nie mogą zaliczyć do udanych. Szymon Hołownia zapowiada przebudowę partii i nie boi się zmian. "Plan już mam" - zapowiada polityk i marszałek Sejmu.

Szymon Hołownia zapowiada przebudowę partii. "Poradzimy sobie z tym"
Szymon Hołownia ma plan. Co dalej z Trzecią Drogą? (AKPA, Piętka Mieszko)

W październiku Trzecia Droga weszła do Sejmu jako trzecia siła polityczna. Niestety tego wyniku nie udało się powtórzyć w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wyniki Exit Poll dawały Polsce 2050 i PSL-owi 8,2 proc. poparcia.

Ostateczny wynik okazał się jeszcze słabszy i Trzecia Droga skończyła z wynikiem na poziomie 6,9 proc., zdobywając zaledwie 3 mandaty. W rozmowie z Michałem Wodzińskim z "Faktu" Szymon Hołownia zapowiedział, że to nie powstrzyma jego ugrupowania.

- Poradzimy sobie z tym — zapewnia Hołownia, dodając, że partię czeka przebudowa. Polityk nie ukrywa, że trzeba pozmieniać "rzeczy w strukturach" i "powymieniać kadry". Ma to być proces rozłożony na kilka etapów. Pierwszy ma mieć miejsce jeszcze przed wakacjami, kolejne już po ich zakończeniu. Hołownia przyznaje, że on i członkowie jego ugrupowania mają świadomość tego, co poszło dobrze, a co wymaga jeszcze poprawy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ambicje Mastalerka. Ekspertka ściągnęła go na ziemie?
Wiemy już, co zadziałało, co nie zadziałało. Byliśmy ewenementem w historii. Ani Palikot, ani Kukiz, ani Petru nie przejechali trzech lat praktycznie poza instytucjonalną polityką, a później jeszcze nie wygrali wyborów. Bo ja uważam, że ten nasz wynik to jest wygrana, a nie przegrana z 15 października — stwierdził Szymon Hołownia.

Marszałek Sejmu zauważa, że politycy założonego przez niego ugrupowania muszą zmienić podejście, bo nie są już w opozycji, ale wzięli na siebie odpowiedzialność za współrządzenie.

"Plan już mam" - mówi Szymon Hołownia

W rozmowie z "Faktem" Szymon Hołownia stwierdził, że nie tylko ma plan, ale ów plan zaczyna być już "powoli" wdrażany w życie. - Myślę, że w ciągu pół roku Polska 2050 będzie projektem Polska 2050 2.0 i nabierze zupełnie nowej prędkości — zapowiada Hołownia.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapewnił, że przed obecnymi parlamentarzystami jeszcze 3,5 roku intensywnej pracy w Sejmie. Dodał, że choć wiele osób "bardzo ekscytują" wybory europejskie i ich wynik, to jego zdaniem "w polityce krajowej nic one nie zmieniły".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić