Koszmar, co dzieje się w taksówkach. Jest zdecydowana reakcja

18

Pojawiają się doniesienia na temat tego, że w taksówkach coraz częściej dochodzi do molestowania. - Ze swoimi historiami zgłosiło się do mnie kilkadziesiąt kobiet - mówi w rozmowie z TVN Warszawa posłanka Koalicji Obywatelskiej Aleksandra Gajewska.

Koszmar, co dzieje się w taksówkach. Jest zdecydowana reakcja
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Steve Allen Travel & Wildlife Photography)

Coraz więcej kobiet sygnalizuje karygodne zachowania kierowców taksówek. - To są historie podobne do tych, które zostały opisane ostatnio w mediach, czyli takie, które kończą się zgłoszeniem na policję i które wyczerpują znamiona przestępstw czy wykroczeń - podkreśliła w rozmowie z TVN Warszawa Aleksandra Gajewska, posłanka KO.

Są też takie historie, w których kobiety miały znacznie więcej szczęścia - dodała.

Zdradziła też, że chodzi o zgłoszenia z różnych, większych polskich miast. Przeważają jednak niepokojące sygnały z Warszawy i okolic.

Posłanka zaznaczyła ponadto, że w wielu sytuacjach kobiety zdołały odpowiednio zareagować. Nie zmienia to jednak faktu, że granice były przekraczane.

"Chcemy podejść do tego bardzo rzetelnie"

W związku z kolejnymi przypadkami molestowania w taksówkach, zorganizowane zostanie spotkanie z szefami Uber Polska i Uber Europa Wschodnio-Centralna.

Chcemy podejść do tego bardzo rzetelnie. Najważniejsze są przede wszystkim skuteczna działalność instytucji takich jak policja, prokuratura i sądy. Poczucie bezkarności kierowców jest przytłaczająca - podsumowała Gajewska.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić