Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Ataki na granicy. SG: Rzucają kamieniami i niszczą zasieki

49
Podziel się:

Straż Graniczna informuje o atakach na granicy z Białorusią. Doszło do nich w sobotę 12 lutego w województwie podlaskim. Grupy cudzoziemców rzucały kamieniami w stronę polskich patroli. W kilku miejscach uszkodzono także concertinę.

Ataki na granicy. SG: Rzucają kamieniami i niszczą zasieki
Ataki na granicy polsko-białoruskiej (Getty Images)

W sobotę zatrzymano 10 cudzoziemców po nielegalnym przekroczeniu granicy z Białorusi do Polski. W sobotę nad ranem na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku i Szudziałowie doszło do siłowej próby przekroczenia granicy.

Atakujący rzucali w polskie patrole kamieniami. Migranci rozcięli także concertinę. Było to czterech obywateli Indii i pięciu Afganistanu, o czym poinformowała rzeczniczka SG por. Anna Michalska. Z kolei w zdarzeniu w Michałowie mogli brać udział również białoruscy żołnierze:

Późnym popołudniem na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Michałowie zaobserwowano, jak jedna osoba – prawdopodobnie żołnierz białoruski - podszedł pod linię granicy i próbował uszkodzić concertinę. W pobliżu znajdowało się sześć osób o ciemnej karnacji, które przemieszczały się wzdłuż linii granicy. Na widok naszych patroli się oddaliły.

Ataki miały miejsce także w rejonie Szudziałowa, gdzie grupa pięciu cudzoziemców rzucała kamieniami w stronę polskich patroli. Nikt nie doznał obrażeń. - Po przyjeździe naszych dodatkowych patroli, te osoby oddaliły się w głąb Białorusi - relacjonuje por. Michalska. W sobotę stwierdzono też uszkodzenie concertiny na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali 1192 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

Od 1 grudnia ub. r. do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Na tym terenie od września do grudnia 2021 ro obowiązywał stan wyjątkowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
Oj dziwnie co...
6 miesięcy temu
A czyż ta concertina to przypadkiem nie na Polskiej stronie już jest? To jaką to próba przekroczenia?To już przekroczenie i zniszczenie mienia,to po co sg informuje o próbie?To już jest nielegalne przekroczenie i sg powinna chyba inaczej postąpić.
Abdul salam A...
6 miesięcy temu
To poeci od Jachiry. Natychmiast wpuścić
Jura
6 miesięcy temu
Gdzie jachira?
Enigma
6 miesięcy temu
Strzelać gumowymi kulami, NIK nie ma prawa wyważać drzwi mojego domu bez mojego pozwolenia, musimy się bronić, jak kku dostanie gumiaczkami to zmienia zdanie.
ARCTOS
6 miesięcy temu
Może już dość tego cyrku? Rozwalić paru i już.
Americano
6 miesięcy temu
Kielbasa w nich!!!!
stop.
6 miesięcy temu
Dziennikarzy nie puszczają i pis z tą granicą prowadzi jak chce, tylko propagandę.
ppor
6 miesięcy temu
To są goście! , oni chcą dostać się do Polski???. Powinni być filmowani i raz na zawsze jako przestępcy mieć zakaz wstępu do Unii.
josiek
6 miesięcy temu
robić zdjęcia bandziorom i dożywotni zakaz wjazdu do Unii Eurpoejskiej
????
6 miesięcy temu
*uszkodzono także concertinę*???? czy autorowi zabraklo...polskich slow???? co to jest?????
Bandyci zwrot...
6 miesięcy temu
A więc selekcja , agresja , rzucanie kamieni w żołnierzy, to dyskwalifikacja do wypuszczenia do nas
vojak
6 miesięcy temu
Proponuję strzelać do awanturników wystrzelonymi łuskami, to jest bolesne jak się oberwie. Pustą łuskę trzeba wbić w lufę kałasza. Załadować do komory nabojowej "ślepy" nabój, wycelować w gnoja i wystrzelić. Jak znajdą łuskę po ślepaku nie będą mogli powiedzieć, że ktoś strzelał do nich normalnymi nabojami. Oni mają takie same łuski, więc nikt nie uwierzy że Polacy strzelają łuskami.
Polak
6 miesięcy temu
Takich ( rzucających kamieniami na innych ) chcecie wpuścic do Polski ?
Uzdrowiciel
6 miesięcy temu
Nagrywać rzucajacych kamienie a pózniej gdy już wtargną na Polską Ziemię w nagrodę ( za rzucanie kamieniami w innych ludzi i niszczenie mienia ) po 50 gum na krzyz na powitanie.Jeszcze nie weszli do Polski a już rzucają na Nią kamieniami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić