A.S.| 

Koszmar na Podkarpaciu. W pięciu gwałcili dziecko. Wszystko inicjował brat

1699

Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał wyrok w sprawie wielokrotnego gwałcenia i molestowania nieletniej przez pięciu mężczyzn. Koszmar miał trwać przez pięć lat, odkąd dziewczynka skończyła dziesięć lat. Co bardziej szokujące, głównym organizatorem zbiorowych gwałtów był jej przyrodni brat.

Koszmar na Podkarpaciu. W pięciu gwałcili dziecko. Wszystko inicjował brat
Za piekło urządzone dziewczynce mężczyźni zostali skazani na 8 do 15 lat więzienia. (Zdjęcie ilustracyjne) (Policja)

W Rzeszowie zapadł wyrok w sprawie wykorzystywania seksualnego małoletniej przez pięciu mężczyzn w wieku od 41 do 67 lat. Dziewczynka, obecnie 15-letnia, w momencie gdy koszmar się dla niej rozpoczął, miała zaledwie 10 lat.

Proces trwał przez ponad rok, jednak szczegóły postępowania nie zostały podane do wiadomości publicznej. Za głównego winnego został uznany brat przyrodni pokrzywdzonej, Mariusz N. Został on skazany na 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Koszmar młodej dziewczyny

To Mariusz N. miał najczęściej gwałcić dziewczynkę i zachęcać do tego innych. Trzej mężczyźni - Franciszek D., Andrzej M. i Franciszek K - mieszkający w jednej z podrzeszowskich miejscowości, zostali skazani na kary 8 lat więzienia, a jeden, Grzegorz D., na 9 lat pozbawienia wolności.

Dwóch z nich oskarżonych było poza gwałtami i molestowaniem również o utrwalanie treści pornograficznych z udziałem dziewczynki. Wielokrotnie grożono jej również oraz znęcano się nad nią.

Skazani muszą zapłacić również łącznie 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia oraz nałożony został na nich zakaz zbliżania się do ofiary. Dla Mariusza N. obowiązuje on przez 15 lat (czyli do zakończenia zasądzonego wyroku). U pozostałych jest to 10 lat.

Wyrok nie jest prawomocny, skazani mają możliwość odwołania się teraz do Sądu Apelacyjnego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić