oprac. NJA,oprac. RST| 
aktualizacja 

Strzelanina w sobotę 30.09. Trwa obława. "Zachowajcie ostrożność"

112

W sobotę, 30 września, przed południem w miejscowości Kowal (pow. włocławski) doszło do pościgu za uzbrojonym mężczyzną. Burmistrz miasta apeluje o ostrożność. Policja prowadzi czynności w sprawie.

Strzelanina w sobotę 30.09. Trwa obława. "Zachowajcie ostrożność"
Kowal. Trwa obława. Podczas pościgu padły strzały (Pixabay)

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz Kowala, poinformował o strzelaninie, do której doszło w sobotę, 30 września, rano na terenie miasta.

Uwaga, Uwaga Mieszkańcy! Dziś ok. godz. 9 doszło do strzelaniny w ok. skrzyżowania ul. Kościuszki i Tylickiego. Policja poszukuje przestępcę, który porzucił samochód i dalej jest najprawdopodobniej na terenie Kowala. Zachowajcie ostrożność - napisał na Facebooku.

Z przekazanych informacji wynika również, ze policjanci przestrzelili opony auta uciekiniera. W trakcie pościgu uszkodzony został także policyjny radiowóz. Sprawca nie został jeszcze zatrzymany. Trwa obława policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Komunikat policji

Udało nam się skontaktować z zwróciła się do nadkom. Joanną Seligowską-Ostatek, rzeczniczką Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Nie potwierdzam informacji o strzelaninie. Mogę tylko potwierdzić, że policjant użył broni wobec samochodu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusz przestrzelił oponę. Obecnie nadal trwają czynności w związku z tym zdarzeniem - mówi w rozmowie z O2.pl - nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek.

Zapytaliśmy rzeczniczkę policji, czy podczas pościgu za kierującym mazdą ucierpiał któryś z funkcjonariuszy. Wedle nieoficjalnych informacji radiowóz miał zostać uszkodzony.

Na chwilę obecną nie mam informacji, aby funkcjonariuszom stało się coś poważnego. Prawdopodobnie są już po badaniach - dodaje rzeczniczka policji we Włocławku.

Nadkom. Seligowska-Ostatek nie chciała ujawnić, czy zbieg z mazdy ucieka pieszo w związku z przebitą w pojeździe oponą. Wedle profilu "Kowal w obiektywie", auto stoi na miejscu zdarzenia. Uciekinier to ponoć szczupły, wysoki mężczyzna z kilkudniowym zarostem w ciemnej bluzie. Może mieć ranę brzucha.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić