Małgorzata Duży| 

Kraków. Żołnierze zatrzymani przez CBA. Chodzi o łapówki

4

Zatrzymano ośmiu żołnierzy 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie. Stało się to w wyniku czynności prowadzonych wspólnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Żandarmerię Wojskową. Informacja została ogłoszona we wtorek, 17 sierpnia.

Kraków. Żołnierze zatrzymani przez CBA. Chodzi o łapówki
W Krakowie zatrzymano ośmiu żołnierzy pod zarzutem łapówkarstwa (Materiały prasowe CBA)

Z doniesień Centralnego Biura Antykorupcyjnego wynika, że w wyniku wspólnej operacji funkcjonariuszy krakowskiej Delegatury Biura oraz Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie zatrzymano 8 żołnierzy.

Wszyscy zatrzymani pełnili służbę w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie. Z uwagi na charakter popełnionych czynów, a przypomnimy, że żołnierzy oskarżono korupcję, sprawa została przekazana do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w Wydziale do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Żołnierze podejrzani są o wręczanie korzyści majątkowych ppłk. Marcinowi M. W zamian za łapówkę mieli oni zostać skierowani na misję zagraniczną do Kosowa.

Mowa o kwocie nawet 5 tysięcy złotych. Jednemu z zatrzymanych postawiono dodatkowo zarzut składania nieprawdziwych zeznań. Prokuratura zdecydowała się na wolnościowe środki zapobiegawcze wobec zatrzymanych, m. in. dozór policji, zakaz kontaktowania się z innymi podejrzanymi i poręczenie majątkowe.

Z informacji dostarczonych przez śledczych wynika, że to ciąg dalszy w sprawie, w której zarzuty usłyszało już 21 osób. Wszyscy są podejrzani o przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Trzech z oskarżonych jest już w areszcie, w tym wspomniany już Marcin M., dowódca 6. batalionu Dowodzenia w Krakowie.

Zobacz także: Obejrzał materiały TVP o Tusku. Jarosław Gowin komentuje wprost
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić