Kraśnik. Radni jednak nie chcą odciąć się od Wi-Fi i 5G

9

Urzędnicy w Kraśniku kolejny raz pochylili się nad ustawą, która miała zakazać Wi-Fi i 5G w szkołach. Zmienili zdanie i jednak nie chcą odcinać się od internetu.

Kraśnik. Radni jednak nie chcą odciąć się od Wi-Fi i 5G
Zdjęcie ilustracyjne. Masz 5G. (PAP)

5G miało usprawnić ludziom życie, a póki co sieje coraz więcej strachu. Rzekome promieniowanie spędza sen z powiek wielu Polaków. Przejęli się nim też radni Kraśnika.

We wrześniu do urzędu miasta wpłynęła petycja. Zakładała ona zakazanie Wi-Fi i 5G w szkołach. Wzbudziło to niemałe poruszenie nie tylko w mieście, ale i w całej Polsce.

Głos w sprawie zabrało nawet Ministerstwo Cyfryzacji. Podzieliło się ono z radnymi Kraśnika artykułami naukowymi i publikacjami, które miały poświadczyć o tym, że Wi-Fi i 5G nie niosą za sobą takiego zagrożenia, o jakim można przeczytać na przykład na internetowych forach.

Na kolejnym zebraniu rady miasta, urzędnicy odrzucili projekt. W oficjalnym oświadczeniu przyznano też, że początkowe obawy spowodowane były właśnie brakiem wiedzy w tym temacie.

Internauci szybko zareagowali. Kraśnik i plan zakazu Wi-Fi i 5G stały się obiektem żartów. Kolejnym powodem do śmiechu okazała się uchwała "o powstrzymaniu ideologii LGBT".

Kraśnik stał się w ciągu tych dni pewnego rodzaju symbolem. Strach przed internetem i osobami homoseksualnymi nie spotkał się raczej z poparciem ze areny międzynarodowej. Historię powtarzają zagraniczne media i to w nieco prześmiewczym tonie.

Choć urzędnicy z Kraśnika przestali bać się Wi-Fi i 5G, tak podjęli jeszcze jedną decyzję. Nie uchylą ustawy "o powstrzymaniu ideologii LGBT".

Zobacz także: Kraśnik chce być wolny od 5G. Prezes UKE komentuje
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić