Wiktoria Policha
Wiktoria Policha| 
aktualizacja 

Kreml angażuje dzieci w wojnę. Tak pracują na rzecz armii

Władimir Putin nie ma oporów przed szerzeniem propagandy wśród najmłodszych Rosjan. Oprócz specjalnych lekcji "edukujących" o wojnie w Ukrainie, Kreml czynnie angażuje dzieci w konflikt. Tak pracują na rzecz armii.

Kreml angażuje dzieci w wojnę. Tak pracują na rzecz armii
Kreml angażuje dzieci w wojnę. Pracują na rzecz armii (PAP, PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK)

Kreml angażuje dzieci w wojnę w Ukrainie. Propagandowe lekcje, podczas których najmłodsi Rosjanie uczyli się, jak walczyć z nazizmem to nie jedyne działania prowadzone przez rosyjski rząd. Uczniowie pracują na rzecz armii, a w zamian mogą na przykład opuszczać lekcje.

Pisanie listów do żołnierzy, specjalne lekcje i propagandowe występy to nie wszystko, na co zdecydowały się rosyjskie władze. "Gazeta Wyborcza" zebrała informacje na temat angażowania dzieci w zajęcia na rzecz rosyjskich żołnierzy. Holod to niezależny portal, który 3 października opublikował nagrania i zdjęcia, z których dowiadujemy się, że dzieci szyją skarpety, kominiarki, czapki czy mundury dla armii.

Na liście są wszelkie produkty, w które władza samodzielnie nie wyposażyła zmobilizowanych. Najmłodsi wykonywali również nosze, a robili to nie tylko na lekcjach, ale też w czasie wolnym. Działania prowadzone są w kilku okręgach, m.in. rostowskim, tambowskim, władimirskim i uralskim.

Troskliwe dziecięce rączki wykonały 7 zestawów ubrań. W planach mamy kilkukrotne zwiększenie tej liczby. Nasi mężczyźni powinni czuć się zaopiekowani i ogrzani - napisała w aplikacji WKontaktie Marina Treskowa, szefowa administracji miejskiej z Jamalsko-Nienieckiego Okręgu Autonomicznego.

Dzieci przygotowywały również pościel dla żołnierzy. Celowo były zwalniane z lekcji, by złożyć łóżka oraz je zaścielić, o czym poinformował "The Insider".

Wczoraj chłopcy byli zwolnieni z lekcji, żeby złożyć łóżka, a dziewczyny do zaścielenia ich - opisywał jeden z uczniów.

Największe emocje może wywoływać zwalnianie uczniów z lekcji za uczestnictwo... w pogrzebach poległych żołnierzy. Niezależne media donoszą o takich przypadkach. Robią to lokalne kluby patriotyczne, które angażują najmłodszych w tematy wojenne.

Zobacz także: "Jest hieną asystentem". Zaskakujące słowa o współpracy Mińska i Moskwy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić