Kreml podjął decyzję. Rosjanie mają jeszcze tylko dwa dni

Rosyjskie władze przypieczętowały los rodzimych instagramerów. Według informacji Nexty Kreml daje Rosjanom dwa dni na pożegnanie się z platformą społecznościową. 14 marca o północy Instagram ma zostać w tym kraju zablokowany.

Kreml podjął decyzję. Rosjanie mają jeszcze tylko dwa dni
Władimir Putin odcina obywateli od Instagrama. Mają dwa dni (Instagram, PAP)

Dni Instagrama w Rosji są już policzone. Według informacji Nexty platforma przestanie działać na terenie Federacji Rosyjskiej w poniedziałek 14 marca o północy. Rosjanie mają więc dwa dni na pożegnanie się z platformą społecznościową.

Roskomnadzor obiecał zablokować Instagram w Rosji o północy 14 marca. Użytkownicy będą mieli dwa dni na przesyłanie zdjęć i filmów na inne platformy - poinformowała Nexta na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci dziwią się, w jaki sposób rosyjskie gwiazdy Instagrama mają w ciągu dwóch dni przesłać tysiące swoich zdjęć i nagrań na inne platformy. Większość materiałów zostanie prawdopodobnie utracona.

Niestety, dziś jeszcze mogę coś tu wrzucić, ale jutro lub w najbliższej przyszłości nie będę mogła, ponieważ nie będę miała już dostępu do Instagrama, tak jak i wy. Do dzisiaj zdecydowanie nie wierzyłam, że może się to wydarzyć, ale we wszystkich wiadomościach mówią, że prawdopodobieństwo zablokowania jest bardzo wysokie - napisała w piątek blogerka Anastazja Agabiekian, która ma na Instagramie 1,6 mln obserwujących.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Rosyjscy prokuratorzy zażądali w piątek zablokowania dostępu do Instagrama po doniesieniach mediów o złagodzeniu polityki Mety dotyczącej mowy nienawiści w związku z wojną. Internauci tymczasowo nie będą karani np. za życzenie śmierci Władimirowi Putinowi lub rosyjskim żołnierzom dokonującym inwazji na Ukrainę.

Rosyjska prokuratura generalna poinformowała w oświadczeniu, że wniosła o uznanie Mety za "organizację ekstremistyczną i zakaz jej działalności na terytorium Rosji", twierdząc, że platforma była również wykorzystywana do podżegania do "masowych zamieszek, którym towarzyszyła przemoc".

Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić