o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

"Pomoc dla Mińska" z Kremla. Putin rozmawiał z Łukaszenką o Białorusi

28
Podziel się

Białoruś i Rosja na bieżąco porozumiewają się w sprawie napiętej sytuacji, która ma obecnie miejsce w kraju rządzonym przez Łukaszenkę. Putin informuje, mając na względzie sojusz militarny z Białorusią, że jest "gotowy okazać niezbędną pomoc" dla Mińska.

"Pomoc dla Mińska" z Kremla. Putin rozmawiał z Łukaszenką o Białorusi
MOSCOW REGION, RUSSIA - AUGUST 12, 2020: Russia's President Vladimir Putin holds a video conference meeting with Vladimir Solodov, acting governor of Russia's Kamchatka Territory, at Novo-Ogaryovo residence. Alexei Nikolsky/Russian Presidential Press and Information Office/TASS (Photo by Alexei Nikolsky\TASS via Getty Images) (GETTY, Alexei Nikolsky/TASS, Alexei Nikolsky)
bDYXiaTF

Sytuacja w Białorusi, po wyborach prezydenckich, komentowana jest przez media na całym świecie. W kraju trwają nieustannie protesty, bowiem obywatele twierdzą, że wybory zostały sfałszowane. Pojawiają się naciski z zewnątrz, wywierane na prezydenta Białorusi przez inne kraje.

O sytuacji w Białorusi na przestrzeni ostatnich 48h Łukaszenka i Putin rozmawiali dwukrotnie - informuje News AM. Owocem rozmów obu głów państw jest deklaracja ze strony Kremla, który "pozostaje w gotowości". Białoruś może więc liczyć na wsparcie Moskwy.

bDYXiaTH
Zobacz także: Białoruś. Łuska z napisem "Made in Poland". Wiceszef MON o "oczywistej prowokacji"
- Kontynuowano dyskusję na temat sytuacji na Białorusi po wyborach prezydenckich, w tym z uwzględnieniem presji wywieranej na republikę z zewnątrz. Strona rosyjska potwierdziła gotowość do udzielenia niezbędnej pomocy w rozwiązywaniu problemów, które zaistniały w oparciu o zasady traktatu o utworzeniu Państwa Związkowego, a także, w razie potrzeby, poprzez Organizację Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym - brzmi oświadczenie Kremla, które zamieszczono na oficjalnej stronie rządowej dzisiaj, 16 sierpnia.

Przypomnijmy: oficjalnie Łukaszenka otrzymał 80-procentowe poparcie wśród biorących udział w wyborach prezydenckich obywateli. Zupełnie zdeklasował przy tym swoją rywalkę - Swietlanę Cichanouskową, która otrzymała niecałe 7 proc. głosów. Zdaniem ekspertów tak wysokie poparcie dla Łukaszenki jest wysoce nieprawdopodobne.

bDYXiaTN
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYXiaUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
manecki.pln
9 miesięcy temu
Russia need CAR but not LUKASCHENKO
Gość
9 miesięcy temu
Szybko wszystko sprywatyzują i nic nie będzie.
Gość
9 miesięcy temu
DOBRE!!! ...Zadaniem ekspertów tak wysokie poparcie dla...Arona...jest wysoce nieprawdopodobne...
bDYXiaUj
quidz
9 miesięcy temu
Ktoś przygotowuje rozbiór Białorusi?
Tu->FILMYY.ML
9 miesięcy temu
Poniedzialkowa nuda? Polecam fajną stronkę z najnowszymi filmami online same hity link powyżej pozdrawiam 📽️🙂
Gość
9 miesięcy temu
Będzie druga Syria
Emigrant
9 miesięcy temu
A co na to sami Rosjanie,ich czeka taki sam problem z dyktaturą Putina. Dożywotni prezydent Rosji.
WCc
9 miesięcy temu
Wojska rosyjskie wejdą na Białoruś a reszta świata wyrazi swoje zaniepokojenie. Chory świat
EXE
9 miesięcy temu
Rosyjska pomoc dla Mińska to poprostu stan wojenny. Nie wiem czy istnieją kraje, które chcą pomoc z wschodu.
Zapytowywanie
9 miesięcy temu
O2! Rozumiem, że macie niemieckiego pana, ale czy to upoważnia was do jawnych kłamstw, niczym goebbelsowska propaganda?
PROSZĘoPOMOC
9 miesięcy temu
. ..zanim opowiem..., Chciałabym Przeprosić., mam nadzieję, że Nikogo Nie Urażam w ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko..Ciężko Mi Pisać o swoich problemach. , każdy ma swoje własne.,, Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie  moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...Teraz jest tak, że sama często Nie Dojadam, ,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego ,, Życzę Wam Wszystkim dobrej i spokojnej Poniedziałkowej Nocy .,. Ola z Torunia.                                    SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu: 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7,        .
miron
9 miesięcy temu
Ciekawe jakby Łukaszenka się ludziom wytłumaczył, że ściągnął do kraju rosyjską armię przeciwko swoim obywatelom
Smerf Maruda
9 miesięcy temu
Nie cierpię kremla
bDYXiaUb
marek
9 miesięcy temu
A co na to wszystko Antoni?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić