Królowa Elżbieta II unika Harry'ego. Nie pojawi się na rodzinnej uroczystości

8

Królowa Elżbieta nie weźmie udziału w odsłonięciu nowego pomnika księżnej Diany w Pałacu Kensington w przyszłym tygodniu, ponieważ w tym dniu będzie przebywała w Szkocji. Na rodzinnej uroczystości nie pojawi się też Meghan Markle, która zostaje ze swoimi dziećmi w Kalifornii.

Królowa Elżbieta II unika Harry'ego. Nie pojawi się na rodzinnej uroczystości
królowa Elżbieta II (East News)

1 lipca w Pałacu Kensington ma zostać odsłonięty pomnik księżnej Diany. Uroczystość zorganizowano w dniu jej 60. urodzin. Posąg będzie ustawiony w Zatopionym Ogrodzie Pałacu Kensington. Jak donoszą media królewskie, z tej okazji do Londynu przylatuje z tej okazji książę Harry, mimo napiętych relacji z rodziną.

Na uroczystości nie pojawi się jednak Królowa Elżbieta II. W tym dniu będzie przebywała z oficjalną wizytą w Szkocji. Jak informuje Pałac Buckingham, monarchini ma promować innowacyjność i kulturę kraju. Podczas wizyty zatrzyma się w Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu. Królowa odwiedzi organizacje charytatywne i przedsiębiorstwa w stolicy Szkocji, Glasgow i Stirling.

Nie pojawi się Królowa Elżbieta, Książę Karol i Meghan Markle

Na uroczystości nie pojawi się też Książę Karol, który 1 lipca również będzie w Szkocji. Jak informuje jedno ze źródeł rodziny królewskiej dziennikowi "Daily Mirror", Meghan również nie odwiedzi uroczystości odsłonięcia pomnika. Żona Harry'ego zostaje w Kalifornii, opiekując się swoją córką Lilibet Dianą, która urodziła się na początku tego miesiąca.

Na uroczystości pojawią się inni członkowie rodziny. Swój udział potwierdzili Książę William i jego małżonka, Księżna Kate. To będzie pierwsze spotkanie braci Harry'ego i Williama od czasu pogrzebu księcia Filipa w kwietniu. Wówczas media uchwyciły, jak książęta rozmawiają ze sobą po nabożeństwie w zamku Windsor.

Konflikt w rodzinie trwa od marca

Stosunki w rodzinie znacząco się pogorszyły po tym, jak w marcu Harry i Meghan udzieliły wybuchowego wywiadu legendzie amerykańskiego talk-show Oprah Winfrey. Meghan twierdziła, że w rodzinie były "ciągłe rozmowy" na temat koloru skóry Archiego, syna Meghan i Harry'ego przed jego narodzinami w 2019 roku. Księżna twierdziła również, że walczyła o wsparcie zdrowia psychicznego przez rodzinę królewską.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić