Królowa Elżbieta nie żyje. Władczyni Wielkiej Brytanii miała 96 lat

50

Nie żyje Elżbieta II. Królowa Wielkiej Brytanii w chwili śmierci miała 96 lat. Smutne doniesienia zostały oficjalnie potwierdzone przez Pałac Buckingham. Już od miesięcy do opinii publicznej docierały nowe niepokojące informacje na temat stanu zdrowia monarchini.

Królowa Elżbieta nie żyje. Władczyni Wielkiej Brytanii miała 96 lat
Nie żyje Elżbieta II. Królowa Wielkiej Brytanii miała 96 lat (Getty Images, Getty Images)

Informacja o śmierci królowej Elżbiety została podana do wiadomości publicznej w czwartek 8 września. Jeszcze tego samego dnia rzecznik Clarence House, jednej z królewskich rezydencji, wydał oficjalny komunikat, że stan zdrowia monarchini gwałtownie się pogorszył i czuwają nad nią lekarze.

Nie żyje królowa Elżbieta II. Władczyni Wielkiej Brytanii miała 96 lat

Równolegle z doniesieniami o złym stanie zdrowia królowej w mediach pojawiła się informacja, że książę Karol i jego małżonka zmierzają do Balmoral w Szkocji. Właśnie tam przechodziła rekonwalescencję chora. Dało to początek spekulacjom o powadze sytuacji, ponieważ to właśnie najstarszy syn Elżbiety II jest następcą brytyjskiego tronu.

Książę Karol nie był jedynym członkiem rodziny królewskiej, który zmienił swoje plany, by spotkać się z umierającą matką. Do Balmoral, co potwierdził rzecznik pary, udali się również między innymi książę Harry i Meghan Markle. Już wtedy spekulowano, że to ostatnie chwile królowej Elżbiety, co skłoniło poddanych do zbierania się pod jej szkocką rezydencją, by dać wyraz swojemu zaniepokojeniu i wsparciu dla rodziny królewskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Tego żałuje królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta – a właściwie Elżbieta Aleksandra Maria – przyszła na świat 21 kwietnia 1926 roku w Londynie. Była córką króla Jerzego VI i jego małżonki, Elżbiety Bowes-Lyon. Do historii przeszła jako najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii i w ogóle na świecie. Z mężem księciem Filipem doczekała się czworga dzieci: Karola, Anny, Andrzeja i Edwarda.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić