Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Kropiwnicki odpowiada Wojciechowskiemu na żart. Cięta riposta

4
Podziel się:

Antysemicki "żart" szefa klubu radnych PiS, Waldemara Wojciechowskiego obiegł cały świat. Pisał o nim nawet "Times of Israel". Odpowiedział mu Jerzy Kropiwnicki, były prezydent Łodzi.

Kropiwnicki odpowiada Wojciechowskiemu na żart. Cięta riposta
Jerzy Kropiwnicki (YouTube)

Szef rządzącego województwem łódzkim klubu PiS, Waldemar Wojciechowski, w czasie dyskusji na temat kondycji rolnictwa posłużył się specyficznym powiedzeniem.

Jest takie fajne powiedzenie. Dlaczego Żyd nie kupuje ziemi? Dlatego, że ziemia oszukać się nie da - rzucił podczas sesji sejmiku 31 marca.

Teraz głos w tej sprawie zabrał były prezydent Łodzi, Jerzy Kropiwnicki, który urząd objął właśnie z ramienia PiS. Pikanterii tej sprawie dodaje fakt, że Kropiwnicki w czasie swojego urzędowania zorganizował uroczystości upamiętniające dramat likwidacji Litzmannstadt Ghetto, a także doprowadził do odsłonięcia w parku Ocalałych pomnika Polaków, którzy podczas wojny ratowali Żydów.

Jerzy Kropiwnicki ocenił wybryk Wojciechowskiego jako "głupi dowcip o antysemickim wydźwięku".

Oszuści zdarzają się w każdym narodzie, także wśród Polaków. A co do ziemi i zajęć rolniczych: zachęciłbym p. Radnego do odwiedzenia Izraela. Zobaczy tam farmy rolne prowadzone przez Żydów. W krajach europejskich przez całe stulecia obowiązywał zakaz nabywania ziemi przez żydów-ludzi wyznania mojżeszowego, niezależnie od ich deklarowanej narodowości i od obywatelstwa - powiedział.

Przyznał także, że tego typu wypowiedzi szkodzą nie tylko wizerunkowi PiS, ale również Łodzi i całej Polski na arenie międzynarodowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
białas
rok temu
Was to już wszystkich powaliło . To co powiedział to takie samo powiedzenie jak mówi Niemiec do Niemca mówiąc o Polakach " Jedź do Polski twój samochód już tam jest " I co z tego powodu mam cały świat poruszać . Każda nacja ma jakieś przywary , dowcipy i stereotypy na swój temat . Tak było jest i będzie. Ale właśnie , to o żydach było więc nie wolno:) Ten cały dylemat mówić "murzyn ", "czarny " , "afroamerykanin " a może "afroafrykanin" I tak źle i tak nie dobrze. Dajcie sobie na wstrzymanie ludziska , bo wam żyłka pier...ca pęknie :)
^^^^^ ^^^
rok temu
kropiwnicki ksywa czapajew to ten co kazał urzędnikom chodzić w czapkach. zwiedzał świat za pieniądze podatników
KOKOO
rok temu
pRZECIEZ WIDAC KIM JEST KROPOWNICKI,,,, NOCHALEK SPORY OJ SPORY PANIE, CIEKAWE JAK DŁUGO GŁUPI POLACY BĘDĄ WYBIERAC JEDYNYĄ SŁUSZNĄ NACJE....
skorpion
rok temu
Coś chyba ze mną nie tak.Gdzie tą cięta riposta na miarę Kropiwnickiego?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić