o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Koronawirus. Jest wyrok dla premier Norwegii

91
Podziel się

Norweska policja poinformowała w piątek, że premier Norwegii Erna Solberg będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 20 tys. koron (prawie 9 tys. złotych) za złamanie restrykcji przeciwepidemicznych. Szefowa rządu miała zorganizować sobie imprezę urodzinową.

Koronawirus. Jest wyrok dla premier Norwegii
Premier Norwegii (PAP)
bEJUVczp

W połowie marca zostało wszczęte dochodzenie w sprawie obchodów 60. urodzin pani premier, które odbyły się pod koniec lutego w miejscowości Geilo pod Bergen.

Łącznie z jubilatką świętowało 14 osób przez dwa dni. Jednego wieczoru wyszli do restauracji, a następnego kontynuowali zabawę w apartamencie. Limit według ówczesnych obostrzeń wynosił natomiast 10 osób.

bEJUVczr

Policja wskazała szefową rządu jako główną organizatorkę imprezy. Jej mężowi, który zarezerwował miejsca w lokalu, upiekło się. Spotkanie w prywatnym apartamencie nie zostało uznane za złamanie prawa.

Premier Norwegii mówi "Przepraszam"

Solberg wielokrotnie apelowała do Norwegów o cierpliwość i przestrzeganie obostrzeń. Obecnie sama przeprasza za swoją ignorancję i brak przykładu.

Przepraszam, powinnam być bardziej świadoma. Rozumiem, że ludzie są zawiedzeni i zdenerwowani - powiedziała pani premier.
bEJUVczx

Przeprosiny jednak nie wystarczyły, ponieważ premier Elna Solberg dostała karę grzywny w wysokości 20 tysięcy koron norweskich, czyli prawie 9 tysięcy złotych.

Obecnie Norwegia walczy z trzecią falą koronawirusa. Od końca grudnia 2020 obowiązują tam surowe restrykcje.

bEJUVczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJUVczS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(91)
Icek
6 miesięcy temu
Co na zdjęciu robi żona Bronka Komorowskiego?
Jas
6 miesięcy temu
A co niech się spotykają
Maciek
6 miesięcy temu
Będziemy jeszcze musieli długo czekać żeby u nas było podobnie, myślę że że 20 lat jeszcze :(
bEJUVczT
Polak patriot...
6 miesięcy temu
Dziwna ta Policja w Norwegii , kto to widział żeby karać premiera za łamanie przepisów
Sprawiedliwie...
6 miesięcy temu
Erna zarabia miesięcznie około 150000 koron, zwykły obywatel około 30000 kary dla zwykłego obywatela są identyczne. Jak odczuje ona na własnej skórze te 20000 a jak szarak? Powinna dostać ekwiwalent 3/4 wypłaty co dla zwykłego obywatela stanowi 20000 a dla niej 100000 to wtedy możemy mówić o karze odczuwalnej tak samo.
Nik
6 miesięcy temu
Surowe restrykcje??? Mam kilku znajomych, którzy mieszkają od 10 lat w Norwegii. Nie muszą nosić masek na dworze ani w sklepach.
Kkkk
6 miesięcy temu
Widzicie ludzie tak jest w normalnym państwie. !!!!!! A u nas emilewicz ma się dobrze
Gustaw
6 miesięcy temu
A u nas władza może wszystko. Ziobro Nie poda do sądu .Ziobro nie skarze. Ziobro obroni.
KLOP
6 miesięcy temu
PiS a pandemia: Duda: jest lepiej niż żeśmy się spodziewali. ( 800 zgonów!!! ) Pada pytanie w Polsacie : Dlaczego na Śląsku jest tak żle. ODP. Ministra PiS. Winne są Czechy. Dlaczego nie zamkneliści granic? Zamkneliśmy w odpowiednim momencie. Polsat pytanie: Dlaczego w Polsce jest największa umieralność na świecie? Odp ministra PiS. Bo covid jest bardzo zjadliwy, a w Polsce jest 3000 pod respiratorami. W innym wywiadzie padło pytanie dlaczego nie testowaliście ludzi których sprowadzaliście z WB? Odp. Bo to jest trudne. Obawialiśmy się hejtu. Kochani zwolennicy PiS czy wy jesteście jacyś mądrzy innaczej, że popieracie takich ludzi? Przez ostatni rok pandemii oczekiwaliśmy od PiS dwóch rzeczy przygotowania Polski na trzeci etap pandemii i ochrona naszej gospodarki w możliwie najlepszy sposób. Nie oczekiwaliśmy w tym czasie obrony dzieci poczętych (80 procent było za utrzymaniem kompromisu). Nie oczekiwaliśmy na obronę przed LGBT. Nie oczekiwaliśmy wsparcia programu Obajtek na swoim. Nie oczekiwaliśmy od was robienia interesów na pandemii. Nie oczekiwaliśmy zamykania lasów, inflacji i drożyzny. . Nie oczekiwaliśmy przejęcia gazet lokalnych. Nie oczekiwaliśmy dofinansowania Bąkiewicza i Rydzyka. Nie oczekiwaliśmy ławeczek patriotycznych, łuków triumfalnych, masztów. Nie oczekiwaliśmy pogorszenia relacji z USA, z UE i Białorusią. Nie oczekujemy likwidacji PAN. Nie oczekiwaliśmy rozwalenia systemu sprawiedliwości. Myślę, że możemy oceniając to wszystko i powiedzieć wam oddalcie się chyżo. Ślubu z wami żeśmy nie brali. (To ostatnie z Hołowni). Należy im gorąco podziękować.
bez szyderstw
6 miesięcy temu
Trzeba jej było wstąpić do pisu.
Kępanowska
6 miesięcy temu
Proszę o złotówkę . On nic więcej. Chciałabym móc poprostu żyć o nic więcej nie proszę. Bardzo cię proszę. Wpisz w google Kępanowska jeśli zależy Ci na tym abym mogła jeszcze zobaczyć jutro. Dziękuje.
CubaLibre
6 miesięcy temu
Smieszna kara. Jej pensia wynosi kilka razy więcej
Polak
6 miesięcy temu
Jaki mandat dostanie "kurdupel ze świtą" pod schodami Tytusa Romka i Atomka? podczas obchodów 11 rocznicy "ZIMNEGO LECHA"???
bEJUVczL
obserwator
6 miesięcy temu
Ludzie wiezycie w te brednie co oni pisza
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić