Krystek na wolności. "Łowca nastolatek" spędził 3 lata w więzieniu

171

Krystian W., "Krystek", "łowca nastolatek"... W mediach przewijało się już wiele przydomków. W niedzielę skończył odsiadywać wyrok za zgwałcenie 17-latki i wyszedł na wolność. Jego główny proces wciąż jest jednak w toku. Wyrok za namawianie do seksu dwóch 14-latek - dalej nieprawomocny.

Krystek na wolności. "Łowca nastolatek" spędził 3 lata w więzieniu
Krystian W. ps. "Krystek" (PAP)

Sąd Rejonowy w Wejherowie w kwietniu 2018 roku orzekł 3 lata pozbawienia wolności dla Krystiana W. Jego główny proces, w którym jest oskarżony o 65 przestępstw, w tym 40 seksualnych, wciąż jest w toku.

Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie, gdy "Krystek" skończy odsiadywać wyrok za gwałt na 17-latce. Sądy: rejonowy w Wejherowie i okręgowy w Gdańsku uznały jednak, że nie ma takiej potrzeby ze względu na to, że tymczasowe aresztowanie w tej sprawie przekraczało już 2 lata.

Według sądów nie ma obaw przed matactwem ze strony "łowcy nastolatek". Co innego jednak sądzi mama 14-letniej Anaid, która przez Krystka rzuciła się pod pociąg oraz inne jego ofiary, które drżą o życie, o czym pisaliśmy w sobotę.

"Łowca nastolatek" na wolności

Krystian W. oficjalnie w niedzielę wyszedł na wolność. Wobec mężczyzny zastosowany został dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, a także zakaz kontaktowania się z ofiarami i zbliżania się do nich.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić