Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Krystyna Duda w Radzie Miejskiej w Opolu. Kim jest ciocia prezydenta?

78
Podziel się:

Krystyna Duda, ciocia prezydenta Andrzej Dudy, zasiądzie w opolskiej Radzie Miasta. Zajmie miejsce Arkadiusza Sz., polityka PiS, który został skazany przez sąd za prowadzenie auta bez prawa jazdy.

Krystyna Duda w Radzie Miejskiej w Opolu. Kim jest ciocia prezydenta?
Krystyna Duda Radzie Miejskiej w Opolu (Facebook)

W sierpniu Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał wyrok skazujący Arkadiusza Sz., radnego Opola i byłego doradcę wojewody opolskiego za jazdę samochodem bez uprawnień. W listopadzie 2020 roku został skazany na karę 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Kolejną osobą zgodnie z listą wyborczą, która otrzymała najwięcej głosów, była pani Krystyna Duda. Jeżeli wyrazi chęć pracy, złoży ślubowanie - mówił w rozmowie z Radiem Doxa przewodniczący opolskiej Rady Miasta Łukasz Sowad.

We wtorek na tym stanowisku przywitała Krystynę Dudę szefowa struktur PiS w rejonie opolskim - posłanka Violetta Porowska.

Przegrała z Arkadiuszem Sz.

Krystyna Duda o mandat radnej w RM w Opolu bezskutecznie starała się w 2018 roku. Zdobyła wtedy 506 głosów, co dało jej drugi wynik na liście PiS w okręgu Stare Miasto i Śródmieście, i odpadła z samorządowego wyścigu. Był to piąty wynik na liście PiS i pierwszy, który nie dał mandatu. Radnymi zostali wówczas: Michał Nowak, Arkadiusz Sz., Marek Kawa oraz Sławomir Batko.

Krystyna Duda to żona Antoniego Dudy, byłego posła i stryja prezydenta Andrzeja Dudy. Teraz czeka ją jeszcze zaprzysiężenie, do którego dojdzie na październikowej sesji.

Zobacz także: Gorzkie słowa prof. Maksymowicza pod adresem rządu PiS
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
Pytam
rok temu
Boże mój Boże GDZIE JESTES !!!!
Wojciech
rok temu
TO JAK GRA W KRĘGLE DZIWNE
jest ok.
rok temu
Nie jest źle, cesarz Kaligula ponoć senatorem zrobił swojego konia Incitatusa.
Boże.
rok temu
Dudy opanowały świat. Będziemy wydudani
Gosia
rok temu
A to nie siostra Pani Porowskiej?
BabciaStasia
rok temu
Skandal!!! Dlaczego nie teściowa Tuska???
Halina
rok temu
Ciocia jest CIOCIOM DUDY😈
good-luck
rok temu
Wymieniliscie jedna sitwe, PO, na znacznie lepsza. Katolicka. PiSowska. Taka... bardzo swojska. No, wszystkim gratuluje pomyslu na Polske. A Turow to zaledwie pare milionow kary na dzien. Co to jest. Kropla w morzu potrzeb. Zadanie matematyczne dla ciolkow zyjacych w Polsce. Konkordat to ok. 14 miliardow zlotych z budzetu rocznie. Przez ile miesiecy mozna by placic z tego kare za Turow?
homar
rok temu
To nie wina Krystyny, że pijak pozbył się mandatu. Była następna na liście - takie jest prawo wyborcze. Inna spawa i pytanie - czy w takiej sytuacji należało kandydować?
troskliwa
rok temu
Czy w rodzinie "prezydenta" są jeszcze jakieś ciocie, wujkowie, stryjenki, kuzyni, siostrzenice, które nie są zatrudnione na państwowych posadach? Trzeba się zatroszczyć o wszystkich, nikogo nie pomijać panie "prezydencie", bo później "rodzinka" wypomni panu wybiórcze traktowanie! Cóż, nie w każdej rodzinie zdarzają się tak "kreatywne, wykształcone i mądre" osóbki, które swoimi "kompetencjami" biją innych na łeb, na szyję! Jak im nauka wchodzi do głów jak "prezydentowi", który ciągle się uczy i nic z tego nie wychodzi, to rzeczywiście są to tuzy predestynujące do nagrody Nobla w każdej dziedzinie. Kumoterstwo aż bije po oczach.
Zdzichu
rok temu
Dudy sa wszędzie!
gos
rok temu
mafia
Wuj Zdzich
rok temu
To jakieś chore, jak Duda to już musi być pisowiec. Panie Boże, ty widzisz i nie grzmisz.
Emeryt
rok temu
Dużą rodzinę ma ''Długopis''?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić