Krystyna Pawłowicz jest wściekła. Powołała się na Biblię: By byli płodni

480

Krystyna Pawłowicz nie należy do "fanek" Unii Europejskiej, czemu niejednokrotnie dała wyraz w trakcie wystąpienia publicznego czy na Twitterze. Na tym drugim pojawił się kolejny wpis, w którym sędzia Trybunału Konstytucyjnego ostro krytykuje pomysły europosłów.

Krystyna Pawłowicz jest wściekła. Powołała się na Biblię: By byli płodni
Krystyna Pawłowicz nigdy nie kryła, że nie jest przychylna Unii Europejskiej (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto)

Impulsem do zamieszczeniu postu na Twitterze była dla Krystyny Pawłowicz lektura jednego z artykułów. Jak przekonywał autor tekstu, a sędzia TK bezkrytycznie dała temu wiarę, Unia Europejska miałaby rzekomo karać ludzi za twierdzenie, że są dwie, a nie kilkadziesiąt płci.

Krystyna Pawłowicz grzmi na Unię Europejską. Poszło o... płeć

Aby wykazać swoją rację, Krystyna Pawłowicz powołała się na treść Starego Testamentu. Jak przekonywała, skoro Bóg dał życie Adamowi i Ewie, to znaczy, że jego zamiarem było stworzenie świata, w którym są wyłącznie kobiety i mężczyźni – oczywiście obdarzeni gromadką dzieci.

Przeczytaj także: Próbował obrazić Krystynę Pawłowicz. Riposta sędzi TK musiała go zaboleć

Zdaniem Krystyny Pawłowicz historia stworzenia przez Boga kobiety i mężczyzny jest tak logiczna, że niemożliwa do podważenia. Z kolei wysoko postawieni urzędnicy UE, przekonywała sędzia TK, ignorują oczywistości i nie tylko popełniają poważny błąd, ale wręcz podważają wolę Stwórcy.

Bóg stworzył tylko dwie płcie – mężczyznę i kobietę, Adama i Ewę. Rzekł do nich, by byli płodni. Byli. UE chce kar za głoszenie tej logicznej historii stworzenia człowieka przez Boga w dwóch tylko, dopełniających się płciach, dających ludzkości trwanie. W negacji tego logiki brak – napisała Krystyna Pawłowicz na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

To nie pierwszy raz w ciągu ostatnich miesięcy, kiedy Krystyna Pawłowicz tak dosadnie krytykuje Unię Europejską. Na początku maja sędzia TK wywołała skandal, publikując na Twitterze życzenie, aby instytucja zniknęła z powierzchni ziemi. Było to pokłosie dyskusji, w którą Pawłowicz wdała się z dawną koleżanką z partii, czyli Beatą Szydło.

Pani premier, nie chodziło mi o pani słowa, ale o ogólną myśl, że słusznie słowa nie dają efektu. Polaków ogarnia bezsilność i bunt. Imperialne UE/Niemcy są silniejsze... To nie wina PL. Osobiście chciałabym, by ta cała Unia zniknęła z powierzchni ziemi – wyznała Krystyna Pawłowicz (Twitter).
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Poranny wpis Pawłowicz. Reakcja była błyskawiczna
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić