aktualizacja 

Krystyna Pawłowicz znów atakuje. Komu się dostało?

288

Krystyna Pawłowicz po wyborach parlamentarnych 2023 stała się bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Praktycznie codziennie atakuje partie opozycyjne, które wszystko wskazuje na to, że będą miały większość w sejmie. Tym razem dostało się Donaldowi Tuskowi.

Krystyna Pawłowicz znów atakuje. Komu się dostało?
Krystyna Pawłowicz znów atakuje. Komu się dostało? (AKPA)

Była posłanka, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego, umieściła post w mediach społecznościowych. Nie wymieniła nikogo z imienia i nazwiska, jednak możemy domyślać się o kogo chodzi.

Pojedyncza osoba z Polski przecież NIE MOŻE w Brukseli swym indywidualnym podpisem pod nowym UE/niemieckim traktatem, unieważnić polską Konstytucję ani polski ustrój państwowy…. No, nie może ot, tak zadysponować Polską… Zlikwidować ją.. A może się poważy, skoro wyborcy tak chcieli - napisała Krystyna Pawłowicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 30.10, godzina 11:50

W jej wypowiedzi chodziło o Donalda Tuska. Przypomnimy, że lider Platformy Obywatelskiej udał się w środę do Brukseli, by spotkać się m.in. z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Celem wizyty Donalda Tuska jest odblokowanie funduszy z KPO, które za rządów PiS zostały zablokowane. Chodzi o dziesiątki miliardów euro, które z pewnością przydadzą się w budżecie.

Jego wyjazd i chęć porozumienia w Europie już wcześniej nie spodobała się Pawłowicz. Zdaniem sędzi TK postawa lidera KO to zdrada dla kraju i dowód na to, że polskie interesy nie będą dobrze chronione.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zmiana unijnych traktatów

Komisja Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego (AFEC) przyjęła w środowym głosowaniu sprawozdanie, zalecające zmianę unijnych traktatów. Za przyjęciem raportu głosowało 20 członków, sześciu było przeciw.

Główne proponowane zmiany, to eliminacja zasady jednomyślności w głosowaniach w Radzie UE w 65 obszarach i transfer kompetencji z poziomu państw członkowskich na poziom UE m.in. poprzez utworzenie dwóch nowych kompetencji wyłącznych UE.

To początek końca silnej i wolnej Polski - skomentował na portalu X Zbigniew Ziobro. Teraz chcą nam odebrać nie tylko prawo weta, Bruksela będzie za nas decydować niemal o wszystkim, o polityce zagranicznej, bezpieczeństwie, ochronie granic, gospodarce leśnej, zdrowiu czy o ochronie środowiska - dodał.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić