Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|
aktualizacja

Ksiądz groził bronią podczas Strajku Kobiet. Wraca śledztwo w sprawie

23
Podziel się:

Piotr S., 54-letni proboszcz z Czernikowa (woj. kujawsko-pomorskie) groził bronią protestującym i policjantom podczas Strajku Kobiet. Ksiądz został wysłany do innej parafii, a prokuratura po jakimś czasie śledztwo umorzyła. Toruńscy policjanci jednak to zaskarżyli.

Ksiądz groził bronią podczas Strajku Kobiet. Wraca śledztwo w sprawie
Ksiądz groził bronią protestującym (YouTube)

Do szokującego zdarzenia doszło w Czernikowie pod Toruniem pod koniec października 2020 roku. Wieczorem przez miejscowość przechodziła demonstracja strajku Kobiet. Nie podobało się to Piotrowi S., lokalnemu proboszczowi. Ksiądz wyszedł z plebanii, krzyczał i wyzywał demonstrujących oraz wymachiwał bronią.

Ksiądz groził bronią protestującym

Agresja duchownego była tak mocna, że groził bronią nawet policjantom, którzy wobec niego interweniowali. Ostatecznie mundurowi obezwładnili Piotra S. Ksiądz został zatrzymany i noc spędził w izbie zatrzymań. Najpierw przyznał się do winy i tłumaczył swoje zachowanie wzburzeniem. Później zaś zaczął zaprzeczać zarzucanym mu zachowaniom.

Biskup wrocławski oficjalnie potępił zachowanie kapłana. Zawiesił ks. Piotra S. w obowiązkach proboszcza w Czernikowie, a następnie przeniósł go pod Łódź — do parafii w Korczewie. Ale wierni w tej miejscowości nie chcieli u siebie kontrowersyjnego duchownego, dlatego zmuszony był zrezygnować z funkcji kapłańskich.

Śledztwo zostało umorzone

Śledztwo trwało od ponad roku, ale jesienią Prokuratura Okręgowej we Włocławku zostało umorzone. - To nie jest tak, że prokuratura nie uwierzyła policjantom. Po prostu w tej sprawie pojawiły się sprzeczne wersje wydarzeń. A zgodnie z przepisami, wątpliwości, których nie da się usunąć, rozstrzygnąć należy na korzyść podejrzanego -mówiła "Nowościom" Justyna Plechowska, prokurator okręgowa we Włocławku.

Nie podobało się to policjantom z Torunia, dlatego złożyli zażalenie. Dwa dni temu Sąd Rejonowy w Lipnie uznał go za skuteczne. To oznacza, że prokuratura we Włocławku postępowanie będzie musiała poprowadzić ponownie.

Zobacz także: Jak będzie wyglądać kolęda w czasie COVID-19? „Nie będzie na pewno chodzenia od drzwi do drzwi”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
gangster
5 miesięcy temu
ksiądz to kryminał można nakręcic
Kujawiak z Ku...
5 miesięcy temu
Trafił pod opiekę prokuratora z Włocławka, więc krzywda mu się nie stanie.
SenioRita
5 miesięcy temu
Ksiądz i broń, dwie sprzeczności, ale co tam, kot i mysz, też dwie sprzeczności. Takie życie.
avatar
5 miesięcy temu
xindz ma pistola bo lubi przyłożyć do główki bo wtedy dziurka śię zaciska ze strachu
Adam
5 miesięcy temu
Po porodówce chodzą księża. Nie da się spokojnie rodzić. Do nich strzelaj.
WC Piker
5 miesięcy temu
Wreszcie zaczyna być normalnie a Policja zaczyna wywiązywać się ze swoich obowiązków wobec obywateli szkoda że nie wszędzie i nie wszyscy...A co do prokuratury może pora będzie dokładnie przyjrzeć się pracy prokuratorów i odpowiednio ją ocenić wysyłając niektórych na zieloną trawkę...
Polska w pigu...
5 miesięcy temu
I się potem dziwią czemu pustki w seminariach są...
tacy
5 miesięcy temu
wlasnie powinni byc zabijani na plebaniach
czar
5 miesięcy temu
ja myślał że tylko policjant na służbie ma broń . okazuje się że bandyci gangsterzy mordercy też
zibi
5 miesięcy temu
Tak właśnie wygląda tzw "reforma wymiaru sprawiedliwości " w wykonaniu Z. Ziobry
Ale
5 miesięcy temu
Brawo policjanci za odwagę, bo teraz to jest towar deficytowy
akas
5 miesięcy temu
Jaka może być sprzeczność gdy ktoś wbrew ustawie o broni amunicji wychodzi z bronią, nie będącą w futerale lub kaburze? Jaka może być sprzeczność, gdy osoba ze skłonnością do wzburzeń, dostaje prawo dysponowania bronią? Komendant wojewódzki, bez oglądania się na prokuraturę cofa pozwolenie na broń. Chyba, że ma jeszcze daleko do emerytury to w obronie własnej nie cofa.
Kusy
5 miesięcy temu
Jeszcze trochę i będą jak w Meksyku w latach 1926 -1929 wojowac z bronią w ręku i mordować świeckich ludzi za to że zgodnie z Konstytucja Meksykanska Rząd Meksyku ograniczył ich praktyki i zaczął konfiskowac ich majatki więc wywolali powstanie chłopskie niby w obronie wiary co skutkowalo tym że po obu stronach w sumie poleglo ok 100 tys ludzi. Oczywiście takich faktów się nie naglasnia w kościele ale po zachowaniu tego osobnika widać że klechy mają ciagoty do broni. Strach się bać
Emigrant na s...
5 miesięcy temu
Polski kler uważa ludzi za niezbyt rozgarnięte istoty i to lekceważenie wlasnie wiernym okazuje. Kto bywa w Watykanie lub w innych miastach i przystępuje do komunii /po spowiedzi powszechnej a nie dousznej/ wie, o czym piszę. O poszanowaniu wiernych na zachodzie przez kler. U nas w Polsce ksiądz jest dyktatorem a w kościołach katolickich zachodnich autentycznym sługą wspólnoty i przyjacielem. Wierny jest tam partnerem kapłana a nie jego poddanym. W Polsce dopóki ludzie nie zechcą być inaczej traktowani i nie okażą zdecydowanie sprzeciwu, nic się nie zmieni.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić