Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Ksiądz gwałcił 12-latkę. Został przesłuchany w charakterze świadka

80
Podziel się

Ksiądz z Miechowa, który został oskarżony o gwałt i okaleczanie 12-letniej Marianny został wezwany na przesłuchanie. Jednak tylko jako świadek.

Ksiądz gwałcił 12-latkę. Został przesłuchany w charakterze świadka
Ksiądz wielokrotnie gwałcił i okaleczał nastolatkę. (zdjęcie poglądowe) (Getty Images)
bEUNGOmt

We wtorek ksiądz został przesłuchany przez prokuraturę. Pomimo oskarżeń o gwałt jest tylko świadkiem w tej sprawie. Jak przekazuje TVN na wezwanie prokuratury trzeba było czekać aż dziewięć miesięcy od zgłoszenia.

Ksiądz gwałcił 12-latkę

Marianna postanowiła po latach ponownie powiadomić o czynach księdza. Dziś dorosła kobieta i studentka, jako dziecko przeżyła traumę. Gdy miała 12-lat była gwałcona i okaleczana przez wikarego z podmiechowskiej parafii. Trwało to przez półtora roku.

bEUNGOmv

Dziewczyna opowiedziała o wszystkim mamie, która zgłosiła to dalej. Sprawa została jednak przez prokuraturę umorzona. Stwierdzono, że nie ma wystarczających dowodów, aby oskarżyć duchownego.

Zobacz także: Kościoły przepełnione? Policja ujawnia nowe informacje
Zgromadzone dotychczas dowody nie pozwalają na wskazanie jako sprawcy osoby duchownej. (...) pierwotnie jako sprawcę przestępstwa wskazano inną osobę. Kwestią kluczową dla dalszego biegu postępowania jest więc zweryfikowanie wiarygodności pokrzywdzonej – czytamy w oświadczeniu Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
bEUNGOmB

Ksiądz został wezwany do prokuratury na przesłuchanie. Jednak nie jako sprawca, a świadek. Prawnik Marianny nie kryje zaskoczenia tym faktem.

Jestem zaskoczony. To jest przede wszystkim bardzo przykre dla mojej klientki. To jest też taki sygnał dla innych pokrzywdzonych, że trzeba się chyba zastanowić, czy porządkować tą swoją przeszłość - mówił Artur Nowak, prawnik i pełnomocnik Marianny.
bEUNGOmC

Marianna powiedziała, że nie była jedyną osobą pokrzywdzoną przez tego księdza. Kilka late temu jedna się do nie odezwała i podzieliła swoją historią. Według zeznań dziewczyny prokuratura wie o pozostałych przypadkach molestowania i gwałtów.

Dopiero po reportażu w "Faktach" TVN duchowny przestał uczyć religii. Został także odsunięty od swoich obowiązków duszpasterskich i przeniesiony do innej parafii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNGOmW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
Toni
8 miesięcy temu
"pierwotnie jako sprawcę przestępstwa wskazano inną osobę." Czyzby miala szersza liste krzywdzicieli i nie moze sie zdecydowac ktory lepszy ? Naturalnie wielebny tez mogl sie dolozyc, im tez sie zdarza.
Maria
8 miesięcy temu
Teraz sobie przypomniała? Pewnie sama chciała. A po za tym powinna być wdzięczna, że taki prosty duchowny ją chciał. Przecież to tak jakby sam Jezus ją wybrał.
NoN
8 miesięcy temu
Świadek czego??? Swojego gwałtu?
bEUNGOmX
Tataina
8 miesięcy temu
to i tak sukces w pisowskiej prokuraturze, że wogóle go wezali
Nie prawnik
8 miesięcy temu
Jak to możliwe że wskazuje księdza za sprawce a on jest w charakterze świadka przesluchiwany a nie podejrzanego?
Samosad
8 miesięcy temu
A gdzie ojciec. Bedac ojcem sam zrobilbym z nim porzadek.
stan
8 miesięcy temu
Środowisko duchownych jest tak zdegenerowane że aż trudno to ogarną i jeszcze bezkarne, dlatego Bóg już postanowi się z nim rozprawić: „Mój ludu, wyjdźcie z niej, żebyście nie mieli udziału w jej grzechach i żeby nie spadły na was plagi, które ją spotkają. Bo jej grzechy narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe czyny. Potraktujcie ją tak, jak ona traktowała innych, odpłaćcie jej podwójnie za to, co robiła.  W jakim stopniu otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym przepychu, w takim stopniu zadajcie jej męczarnie i sprowadźcie na nią żałobę. Bo myśli sobie: ‚Siedzę jako królowa, nie jestem wdową i nigdy nie zaznam żałoby’. Dlatego też w jeden dzień przyjdą na nią plagi — śmierć, żałoba i klęska głodu — i zostanie doszczętnie spalona
dywan pis
8 miesięcy temu
W Rejestrze Ziobry nadal nie ma księży.
andu
8 miesięcy temu
Czas uruchomić szafot i samosądy skoro prawo w tym kraju jest dla wybrańców słuszne z patologicznym myśleniem jedynej słusznej władzy.
wacek
8 miesięcy temu
skoro sprawca zeznaje jako świadek, to co z pokrzywdzoną? o co zostanie oskarżona?
honor
8 miesięcy temu
Co 37 minut jakiś duchowny na świecie gwałci dziecko, franek wywalił emerytowanego gwoździa który ma to i tak w dupie, bo luksusów nikt mu nie odbierze - na całym świecie duchowni kryją duchownych za przestępstwa seksalne - kościół nigdy się z tego nie wyleczy. A wy biedni, głupi i naiwni myślicie, że ksiądz - wasz duszpasterz, przyjaciel i dobroczyńca na pewno nie zrobiłby krzywdy waszemu synkowi czy córeczce, którą posyłacie do kościoła i do pomocy księdzu. Wszystkim innym się to może zdarzyć, ale nie Wam, bo Wasz ksiądz jest ok. Dalej żyjcie w błogiej niewiedzy
123 Smutas
8 miesięcy temu
To już normalność w Polsce . Panie Ziobro czas z tym skończyć
xdd
8 miesięcy temu
dzięki bogu, bóg tak chciał, jest wszechmogący, dlatego pozwala na mordowanie, gwałcenie itd własnych owieczek :) wola nieba
bEUNGOmP
Kolo
8 miesięcy temu
Jakby trafiło na moją córkę,to nie sąd by go ukarał...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić