Jakub Artych
Jakub Artych| 

Ksiądz komentuje zachowanie nastolatków. Nie miał żadnych wątpliwości

31

Media społecznościowe stały się prostym sposobem na kontakt z młodzieżą, dlatego również ksiądz Sebastian Picur zdecydował się na założenie profilu na TikToku. Na platformie doczekał się ogromnej ilości fanów, a jego profil obserwuje ponad 780 tys. użytkowników. Tym razem zabrał głos na temat osób, które bezmyślnie narażają się na utratę życia lub zdrowia.

Ksiądz komentuje zachowanie nastolatków. Nie miał żadnych wątpliwości
Ksiądz komentuje zachowanie nastolatków. "To grzech" (Tiktok)

Ksiądz Sebastian Picur pełni posługę kapłańską w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie (woj. podkarpackie). Pracuje też jako nauczyciel religii w szkole w II LO w tym mieście. Na koncie ma autorstwo książek pt.: "Holy Game" i "Tiktokowe Q&A".

To jeden z najbardziej znanych w Polsce katolickich duchownych. Na koncie o nazwie @ks.sebastianpicur na TikToku obserwuje go teraz ponad 780 tysięcy widzów. W tym miejscu codziennie o godz. 21:30 modli się z wiernymi na różańcu.

W jednym z najnowszych filmików, jaki pojawił się na tiktokowym profilu, ks. Picur odniósł się do zachowania dwóch nastolatków z Poznania, którzy przyczepili się do przodu tramwaju i w ten nieodpowiedzialny sposób postanowili podróżować. Duchowny jasno podkreślił, że takie zachowanie nastolatków to grzech.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Rynek pracy funkcjonuje w sposób patologiczny". Prawniczka o umowach śmieciowych
Bezmyślne narażanie się na utratę życia lub poważny uszczerbek na zdrowiu są grzechem ciężkim, przeciwko piątemu przykazaniu - powiedział zdecydowanie ksiądz Sebastian Picur.

Internauci komentują słowa księdza Picura

Pod filmikiem na TikToku, który widzowie wyświetlili już ponad 13 tysięcy razy, pojawiło się sporo komentarzy.

Mądre słowa! Poza prawem ludzkim jest też to wynikające z przykazań - skomentował prawnik Marcin Kruszewski.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić