Ksiądz miał prawie 3 promile alkoholu. Kara może dziwić

660

Ks. Paweł Ś., duszpasterz trzeźwości diecezji włocławskiej, w listopadzie 2021 roku miał groźny wypadek samochodowy i ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Groziły mu 2 lata więzienia, jednak wyrok sądu dla duchownego jest bardzo łagodny.

Ksiądz miał prawie 3 promile alkoholu. Kara może dziwić
Ksiądz miał prawie 3 promile alkoholu. Kontrowersyjna kara (Facebook)

Wypadek miał miejsce 10 listopada 2021 roku ok. godz. 19 na terenie gminy Brześć. Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował na poboczu. Policja podała, że 50-letni kierowca nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków.

Sprawcą kraksy okazał się ksiądz Paweł Ś., będący na co dzień diecezjalnym duszpasterzem trzeźwości. Duchowny prowadził zajęcia terapeutyczne w poradni leczenia uzależnień. Włocławski duszpasterz trzeźwości po wypadku przyznał publicznie, że jest uzależniony od alkoholu.

Jestem alkoholikiem i terapeutą. Złamałem wszystkie zasady wymagane, by zachować trzeźwość. Chorowałem przez dwa tygodnie i na koniec zacząłem leczyć się alkoholem - stwierdził wówczas w rozmowie z "Super Expressem".
Zobacz także: Ksiądz Andrzej Kobyliński: Odchodzi do lamusa tradycyjna wersja Kościoła

Łagodna kara dla księdza

Jak podkreśla gazeta, Ksiądz Paweł Ś. nie chciał procesu i dlatego dobrowolnie poddał się karze przed sądem we Włocławku. Ksiądz ma zapłacić grzywnę w wysokości 1500 złotych. Ma też sądowy zakaz prowadzenia samochodów na 4 lata.

Duchowny ma wpłacić nawiązkę w wysokości 5 tysięcy złotych na Fundusz Sprawiedliwości. Warto zaznaczyć, że kapłan Paweł nie jest już Diecezjalnym Duszpasterzem Trzeźwości diecezji włocławskiej.

Ksiądz może mówić o sporym szczęściu bowiem, groziło mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Ostatecznie skończyło się na minimalnej karze, czyli grzywnie.

Przypomnijmy, że polskie prawo mówi o tym, że "kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić