Ksiądz usłyszał majstrów. Z ambony dostało się panu Heniowi i synowi

29

Ksiądz Michał Woźnicki nie daje o sobie zapomnieć. Kontrowersyjny kapłan z Poznania tym razem podzielił się z wiernymi oburzeniem, które wynika z podsłuchanej rozmowy majstrów. Szczególnie oberwało się "panu Heniowi z synem".

Ksiądz usłyszał majstrów. Z ambony dostało się panu Heniowi i synowi
Ksiądz Woźnicki nie był zachwycony. Tym razem kontrowersyjnego kapłana zdenerwowało przeklinanie (YouTube, Wroniecka)

Ksiądz Michał Woźnicki to jeden z najbardziej kontrowersyjnych kapłanów w Polsce. Jak informuje katolicki portal Deon, jest to były salezjanin, który oficjalnie został wydalony z zakonu oraz otrzymał oficjalny zakaz odprawiania mszy.

Jednak nawet po tym, gdy z Watykanu w stronę księdza padły oskarżenia o herezję, nie zaprzestał posługi i nadal wygłasza kazania.

Ksiądz Michał Woźnicki o przeklinaniu. Co najbardziej razi kapłana?

Tym razem ksiądz Michał Woźnicki postanowił podzielić się swoją opinią na temat przeklinania. Okazało się, że kapłan nie toleruje, gdy ktoś w jego obecności wyraża się w podobny sposób, szczególnie w okolicach kościoła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kielce. Dziecko spacerowało po parapecie

Używaniem niecenzuralnych wyrazów księdzu podpadli szczególnie ojciec i syn, którzy wykonują remont świątyni.

Tu pracuje pan Henio z synem i zdarza im się przekląć, a jakby się do uwag nie stosowali, to co należy zrobić? "Panie Henryku i panie Aleksandrze, w tym domu się nie przeklina" - zaczął z ambony ksiądz.

- A nie, że tu w kaplicy albo wokół kaplicy będą majstrowie robić i ci będzie tak, jak ten pan Aleksander, tatuaże ma na ręku i powie, że: "Prawdziwy majster zawsze przeklina" – oburzał się Michał Woźnicki.

Kapłan dał wiernym radę, w jaki sposób należy reagować na podobne uwagi ze strony panów majstrów. Zalecił, żeby przypomnieć im o obowiązku poświęcenia domu, o którym zresztą często zapominają sami właściciele budynków.

Więc moje pytanie: "Czy tyś już dom dobrze poświęcił?". Bo prawdopodobnie przy budowie każdego naszego domu, gdzie majstrzy pracowali, to takim językiem tam rozmawiali, że tu świat nie słyszał. Bo tu można było usłyszeć pierwszy czy drugi dzień próbkę języka, jakim rozmawiają z majstrem na budowie. I każdy dom nasz budowali tacy ludzie! – podsumował ksiądz (YouTube).
Zobacz także: TU SIĘ NIE PRZEKLINA WOŹNICKI I P.HENIEK
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić