o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Papież o LGBT. To może wielu zaskoczyć

243
Podziel się

Katolicki ksiądz James Martin jest znany z walki o prawa osób LGBT w Kościele. Duchowny pokazał odręczny list, który dostał od papieża Franciszka. Jego treść może być dla wielu zaskoczeniem.

Papież o LGBT. To może wielu zaskoczyć
(Getty Images)
bECkktJx

James Martin jest księdzem, pisarzem i redaktorem naczelnym jezuickiego magazynu America. Walczy o prawa dla środowisk LGBT w Kościele katolickim. W 2017 r. papież mianował go na konsultanta watykańskiego sekretariatu ds. komunikacji.

Amerykański jezuita jest znany z tego, że od lat walczy o prawa osób LGBT, które, jego zdaniem, są wykluczone z Kościoła katolickiego. Jego działalność nie podoba się konserwatywnym katolikom podążającym za tradycyjnym nauczaniem Kościoła.

bECkktJz

Duszpasterz osób LGBT kilka tygodni temu napisał do papieża Franciszka list i poinformował o konferencji Outreach 2021 LGBT, której był głównym organizatorem. Papież odpowiedział księdzu, wysyłając mu odręczny list w języku hiszpańskim.

James Martin zdecydował się opublikować treść listu w mediach społecznościowych. Sprawia on wrażenie bardzo osobistego i może sugerować, że jezuita ma bardzo dobry kontakt z papieżem.

bECkktJF

List papieża do duszpasterza osób LGBT. Co napisał Franciszek?

Franciszek wspominał m.in. o siostrzeńcu księdza Martina, który przyjął imię Francisco podczas bierzmowania i podziękował za zdjęcia z uroczystości. W dalszej części listu papież chwalił Martina za jego działalność na rzecz osób LGBT i zachęcał go do dalszej posługi.

Chcę Ci podziękować za gorliwość duszpasterską i umiejętność bycia blisko ludzi, z tą bliskością, jaką miał Jezus i która odzwierciedla bliskość Boga. Nasz Ojciec Niebieski podchodzi z miłością do każdego ze swoich dzieci. Jego serce jest otwarte na każdego. On jest Ojcem. Boży "styl" ma trzy aspekty: bliskość, współczucie i czułość. W ten sposób zbliża się do każdego z nas. Myśląc o Twojej pracy duszpasterskiej, widzę, że nieustannie starasz się naśladować ten Boży styl. Jesteś kapłanem dla wszystkich mężczyzn i kobiet, tak jak Bóg jest Ojcem dla wszystkich mężczyzn i kobiet. Modlę się, abyś kontynuował tę drogę, będąc blisko, współczując i mając wielką czułość - pisał papież Franciszek.
Niech ciepłe przesłanie Ojca Świętego zachęca i inspiruje wszystkich w Kościele, którzy służą katolikom LGBTQ i ponadto niech przypomina ludziom LGBTQ na całym świecie o Bożej "bliskości, współczuciu i czułości" - skomentował ksiądz James Martin.
bECkktJG

Zobacz także: Abp. Marek Jędraszewski "postradał rozum"? Reakcja Katarzyny Lubnauer

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECkktKa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(243)
Powściągliwy
2 miesiące temu
Prawacy , grzech to świadome przekroczenie Bożego Prawa. Jeżeli LGBT jest niewierzący, ale jest dobrym człowiekiem, żyje przyzwoicie, szanuje partnera i jest mu wierny to uważam że Bóg może być dla niego łaskawy na sądzie ostatecznym. Po prostu taka osoba nie ma świadomości że to co robi jest niemiłe Bogu bo nie wierzy w Boga. Co innego LGBT katolik, taki dobrze wie że grzeszy a mimo to dalej się w tym nurza. On bezwzględnie powinien jak najszybciej zaprzestać praktykować pożycia homo bo inaczej będzie miał przekichane.
Karol
3 miesiące temu
Przecież każdy jest równy wobec Boga czy to gej czy lesbijka. Przecież nawet Jezus przebaczył prostytutce i zdrajcy. W Polsce religia opiera się na tym że jeśli ktoś ma inne poglądy lub jest innej orientacji seksualnej to już jest be. I to głoszą też księża gdzie część z nich to pedofile lub homoseksualiści. Niech te osoby homoseksualne sobie żyją, bo Oni byli, są i będą.
Mich Nick
3 miesiące temu
Bergolio w swych levackich poglądach cały jest LGBT ; jedno to tolerować i wybaczać a drugie to popierać. Bergilio stoi już w takim rozkroku, że za niedługo będą mu musieli zszywać krocze...
bECkktKb
Nerwus
3 miesiące temu
Przez ta chora tecze przestaje jorzystsc z booking. com Mam juz dosc tego LGBT!!!
KOGEL MOGEL
3 miesiące temu
Ja uważam że Trans nie powinni byc wcielani do tej grupy LGBT, to tworzy zamieszanie i niezrozumienie
Helios
3 miesiące temu
No proszę was lewacy to że papież homoseksualistow , nie oznacza że popiera ich czyny to dwie różne rzeczy, to że powołano kapelana więziennictwa nie oznacza poparcia dla przestępców.To że terapeutą poda rękę alkoholikowi lub narkomanowi nie oznacza że poparcia dla tych nałogów.
Lux
3 miesiące temu
LGBT to niestety odchylenie od normy i nic tego nie zmieni. Biblia jest w tej sprawie stanowcza i niezmienna. LGBT to wielki grzech. Dla Katolika akceptacja LGBT to samobójstwo.
Jezu, ufam To...
3 miesiące temu
Bóg kocha wszystkie swoje dzieci. Nie kocha bardziej gorliwej zakonnicy niż wyznawcy LGBT. Nie może, bo sam jest miłością. Bóg potępia grzech i Pismo Święte jasno określa co jest grzechem. Kochajmy nasze siostry i naszych braci nawet jeśli błądzą. Pan Jezus powiedział Alicji Lenczewskiej: nie jesteś zdolna do sprawiedliwego osądzenia bliźnich. A Pismo Święte mówi: zostawcie sąd Królowi, a sprawiedliwość Synowi królewskiemu. Jeśli ktoś myśli, że wie lepiej i więcej, grzeszy pychą. A pycha i egoizm to grzechy, które zamykają bramy raju.
Jaki
3 miesiące temu
A ja Ufam Bogu. Każdy wie i chce być mądrzejszy i ważniejszy. Żyjemy w czasach dziwnych, brakuje autorytetów.
s s s vcf
3 miesiące temu
tralala hopsa sa trala i tak w kółko a co na to WKC to jest fajna organizacja i jej animatorzy.
ks Janek
3 miesiące temu
A może tak trochę więcej z listu. "Cieszę się, że dbasz o tą zabłąkaną trzódkę i starasz się nawrócić Ich na drogę prawdziwej wiary.
Miczurin
3 miesiące temu
Rozbijanie kościoła od wewnątrz i to robi... papież Ani słowa że to Sodoma i Gomora XXI wieku
emerytka
3 miesiące temu
co na to nasi rzadzacy,tak bardzo pobozni
bECkktJT
Max
3 miesiące temu
Proponuję przeczytać dzisiejsze pierwsze czytanie.Nawracajmy się gdyż Pan jest blisko i tutaj im większa władza tym większa odpowiedzialność i jest pewne-nikt się nie wywinie-Bóg jest również Sprawiedliwy.Nic co nie jest święte do nieba nie wejdzie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić