Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Przemysław Czarnek przerywa milczenie i odpowiada: Nie czuję się homofobem

87
Podziel się:

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek znany jest z niechęci do osób LGBT. W środę ostro wypowiedział się o paradzie równości, która przeszła ulicami Warszawy w miniony weekend. Jego słowa wzburzyły posła Lewicy, Krzysztofa Śmiszka.

Przemysław Czarnek przerywa milczenie i odpowiada: Nie czuję się homofobem

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek znany jest z nieprzejednanego stanowiska wobec społeczności LGBT. Wiele jego wypowiedzi na ten temat wzbudzało w przeszłości kontrowersje. W środę, w TVP Info, skomentował sobotnią paradę równości w stolicy.

Widzieliście państwo przed momentem zdjęcia z tej "parady tak zwanej równości", bo to z równością nie ma nic wspólnego. Widzieliście tam osobników ubranych dziwacznie, jakiegoś mężczyznę ubranego jak kobieta. Czy to są ludzie normalni, państwa zdaniem? - pytał Czarnek w programie "Jedziemy" TVP Info.

Za swoje słowa został ostro skrytykowany. Gromy na jego głowę posypały się nie tylko ze strony polityków, ale i mediów z całego świata. Dziś Czarnek odpowiedział na nasze pytania.

Kwestionowałem standardy zachowań pojedynczych uczestników pokazywane w mediach. Przyzna Pan że były dość dziwne. Nigdy nie powiedziałem, że uczestnicy (a tym bardziej wszyscy uczestnicy) tzw. Parady Równości nie są normalni - odpisał portalowi o2 minister edukacji.
Zobacz także: Kontrowersyjna wypowiedź Czarnka. Dziemianowicz-Bąk oburzona, posłowie PiS klaszczą

Czarnek: Nie czuję się homofobem

Minister twierdzi w rozmowie z o2, że "nie interesuje go orientacja seksualna innych osób, poza jego żoną" bo to sfera intymna i prywatna.

Nie akceptuję natomiast demoralizacji w przestrzeni publicznej, naruszania moralności publicznej" - mówi szef MEiN.

Zapytany czy uważa się za osobę homofoniczną odparł, że "absolutnie nie". Przekonuje również, że nie ma sobie nic do zarzucenia w tym aspekcie a mógłby mieć, gdyby nie reagował na "jawną demoralizację".

Śmiszek: Powinien wylecieć z hukiem

Na wypowiedzi ministra zareagował poseł Lewicy, Krzysztof Śmiszek. Partner Roberta Biedronia, również zadeklarowany gej, nie przebierał w słowach. W rozmowie z o2.pl powiedział, że Czarnek powinien wylecieć z rządu.

To są słowa haniebne, opresyjne, pełne pogardy. Wypowiadanie takich słów przez funkcjonariusza publicznego, który powinien dbać o dobro dzieci, nie licuje z zajmowanym przez niego stanowiskiem. W normalnym kraju, po takich słowach powinien wylecieć z hukiem - skomentował Śmiszek.

Śmieszek przypomniał postać byłego wiceministra i pełnomocnika rządu ds. rodziny, Kazimierza Kapery. Ten zapomniany polityk Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego głosił w 1991 r., że "homoseksualiści to zboczeńcy, którzy roznoszą AIDS".

Ówczesny premier, Jan Krzysztof Bielecki, zdymisjonował go ze stanowiska. Kapera wrócił w 1997 r., jako pełnomocnik rządu (tym razem premiera Jerzego Buzka) do spraw rodziny. Stamtąd również wyleciał, tym razem za wypowiedzi rasistowskie.

30 lat temu był polityk, Kazimierz Kapera, który wygłaszał podobne osądy. Rozstał się ze stanowiskiem z hukiem. Dzisiaj ministrowi Czarnkowi włos z głowy nie spadnie. Wygląda na to, że Polska cofnęła się w czasie o trzy dekady - powiedział Krzysztof Śmiszek.

A Czarnka skrytykowały liczne organizacje obrony praw człowieka i mniejszości z całego świata. Jego słowa odnotował agencja prasowa Reuters...

... czy fundacja zajmująca się ochroną praw osób LGBT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(87)
jaaa
9 miesięcy temu
Wypowiem się jako absolwent wydziału wokalnego jednej z akademii muzycznych: mnie się też wydaje wiele rzeczy na swój temat w trakcie występów, ale prawdziwy mój obraz ma jednak widownia i ja im wierzę, bo to się pokrywa z tym, co mogę zobaczyć/usłyszeć na ewentualnych nagraniach. Do tego trzeba jednak pewnego rodzaju pokory…
bim
11 miesięcy temu
nie czuje się ale jest
Jannai
11 miesięcy temu
Muppet Show oto polityka Pisu
Bujda
11 miesięcy temu
Pan Cz. nie czuje się homofobem... No cóż - kiedyś znajomy ksiądz stwierdził, że niektórzy mają "sumienie laciowate" (jak kapeć) - nie czuja, że robią źle, bo ich sumienie jest rozdeptane, rozczłapane. Ale fakt, że tego nie czują, nie sprawia, że nie popełniają grzechu... Coś mi się wydaje, że takie właśnie sumienie ma pan Cz.
sen
11 miesięcy temu
Co jest? Ma prawo mieć własne poglądy. Lewacy chcą zakneblować wszystkich, co myślą inaczej.
matkaboska
11 miesięcy temu
Dla mnie dziwacznie wyglądają faceci w czarnych sukienkach. Ich obecność w przestrzeni publicznej jest demoralizująca.
zaniepokojony
11 miesięcy temu
nie czuje sir homofobem?Delta ma takie nowe objawu utrata sluchu pewno dojdzie utrata czucia
AHS
11 miesięcy temu
Wczesniejsze postępowanie i wypowiedzi świadczą o nim.
Marian
11 miesięcy temu
Nie lubiłem p. Czarna, ale tutaj zyskał w moich oczach. Nie zwolnić, dać premię.
min,e c.
11 miesięcy temu
tak nie czuję się homofobem bo nim jestem
sas
11 miesięcy temu
To po K.Ch chodzicie to oglądać? A później przeżywacie jak mrówka ciąże? Nie lepiej iść do ZOO? Nie będzie widowni skończą się spektakle.
Tak to wygląd...
11 miesięcy temu
Parady dumy gejowskiej ( bo tak się nazywa ta obrzydliwa impreza) pomału zaczynają być traktowane jak 1-szo majowe pochody ( podobne rytuały , flagi , hasła , skandowania , retoryka tyle, że w tym przypadku rolę robotników i chłopów pełnią geje i lesby ). Jest ogromna nadzieja , że tak samo też skończą !
bbb
11 miesięcy temu
Czarnek i kurator Nowak .dwa zjawiska w szkolnictwie ha ha ha . Nawet skomentować tego dobrze nie można. Tylko na białe niedzwiedzie z nimi.
Jan
11 miesięcy temu
w ostatnich latach słowo minister strasznie straciło na wartości, można by rzec że spadło do "zera" !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić