Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Ksiądz Woźnicki doigrał się. Zostanie eksmitowany z domu zakonnego

131
Podziel się:

Ksiądz Michał Woźnicki z Poznania decyzją sądu będzie eksmitowany ze swojej celi, która mieści się w domu zakonnym salezjanów. Wiadomo już kiedy dojdzie do eksmisji.

Ksiądz Woźnicki doigrał się. Zostanie eksmitowany z domu zakonnego
Ks. Michał Woźnicki zostanie eksmitowany z domu zakonnego (YouTube)

Kilka lat temu ksiądz Michał Woźnicki został wyrzucony z zakonu salezjanów za niesubordynację. Zakonnicy już dawno wzywali Woźnickiego do opuszczenia obiektu, jednak ten wcale nie zamierza się wyprowadzać. Ponadto ks. Woźnicki codziennie rano odprawia msze w rycie rzymskim, mimo że Woźnicki jest suspendowany, czyli jest księdzem, który nie powinien odprawiać mszy. W ubiegłym roku rozpoczęto procedurę usunięcia księdza ze stanu duchownego.

W czerwcu br. ks. Woźniak odwiedził komornika, który prowadzi jego sprawę, by zrezygnował z prowadzenia jego eksmisji. Komornik wytłumaczył księdzu, jak będzie wyglądała eksmisja. - Przybędę z asesorami, policją i pogotowiem ślusarskim. Pan opuści ten lokal i zabierze rzeczy. A jeśli nie będzie pan mógł lub chciał zabrać, to salezjanie wyznaczą osobę, która weźmie je pod dozór. Jeśli rzeczy nie zostaną odebrane w ciągu 30 dni, o ich losie zdecyduje sąd - mówił komornik, cyt. przez "Gazetę Wyborczą".

Ja wierzę, że do tej eksmisji nie dojdzie. Że Pan Bóg zaingeruje i coś się stanie. Że albo pan tam nie dojdzie, albo pana żonie coś się stanie, albo inne rzeczy i po prostu pan się zniechęci do wchodzenia w konflikt z Bogiem - mówił ksiądz w rozmowie z komornikiem.

Woźniki ostrzegał także komornika, że za jego eksmisję spotkają go "kary Boże". - I będzie pan widział spaloną ziemię za sobą i przed sobą. I rozwiązanie Judasza: sznur i drzewo - kontynuował. Woźnicki zapowiedział też, że rozważa pieszą pielgrzymkę do Watykanu, by oddać klucz do tabernakulum z jego celi papieżowi.

Eksmisja księdza. Wyznaczono datę

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" eksmisja ks. Woźnickiego ma odbyć się w czwartek, 8 września o godzinie 9:00. Bardzo prawdopodobne, że w trakcie eksmisji będzie musiała interweniować policja.

Zobacz także: Zmiany w Kościele. Kary również dla wiernych?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(131)
olek
3 miesiące temu
Kościół najbardziej interesuje niewierzących, oni wypowiadają się z troską o niego, czasem z kpiną. Wypowiadają się również w sprawach wiary. Krytykują pouczając co kościół powinien, czego nie. Ja słucham np. biskupa Rysia z prawdziwą przyjemnością. Polecam krytykantom.
Tomasz
4 miesiące temu
Co można powiedzieć na temat tego człowieka On nie jest już księdzem nie powien prowadzić mszy nawet tej celi już dawno ale jak widać cały czas myśli że mu się uda wygrać z komornikiem osoby którzy tam mieszkają mają już go dość Sprawa jest prosta jak nie jest Księdzem nie może prowadzić mszy i tyle i mam na dzieje że usuną go w końcu tej celi
komornik
4 miesiące temu
"kary Boże", to jakiś żart? I co komornik na pewno zrezygnuje. Przecież sami salezjanie mają go dość i go wywalili .
Poznaniak
4 miesiące temu
Choć nie wierze, to współczuje tym salezjanom, po ludzku, choć to ich wina że przyjęli pod dach tak niezrównoważoną emocjonalnie istotę, mam nadzieję że kierowali się litością, inaczej tego wytłumaczyć przypadku się nie da.
Piotr9
4 miesiące temu
Może TV Trwam przeprowadzi transmisję na żywo z tego wydarzenia..
obserwator
4 miesiące temu
woźnicki grozi a to są groźby karalne
Heder
4 miesiące temu
Że też ci salezjanie się Boga nie boją, tak potraktować swojego współbrata, który przecież nikomu nic złego nie zrobił a wręcz przeciwnie, prezentuje postawę prawdziwego, wiernego przykazaniom kapłana. Gdzie oni mają rozum, sumienie, nie nie mówiąc już o Bogu. Będą przeklęci i potępieni, trzeba się za nich modlić
Apollo
4 miesiące temu
Księża niech za robotę się wezna a nie tylko daj i daj pieniądze.Dziwią się potem ze ludzie się od kościoła odsuwają
dno
4 miesiące temu
Nie jest księdzem. Został lefebrystą i to bez lefebryckich święceń. Ale oczywiscie musicie kłamać
Psycholog
4 miesiące temu
Wystarczy spojrzeć na facjatę i wszystko jasne
Gorgoniowa
4 miesiące temu
Jeszxze niech ksiądz Bogurodzicę zaśpiewa. Jagielle pomogla...
Jaki bóg? Kto...
4 miesiące temu
Pod most z kl echą.
Kaka
4 miesiące temu
Kto nosi krzyż jest wierny. Kto uznaje religie aby mieć święty spokój pójdzie do piekła. Jestem. Z księdzem to On niesie krzyz
Dzinga
4 miesiące temu
Coraz mniej ludzi wierzy w bogów. Tak naprawdę to ich nigdy nie było .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić