Książę Filip przewieziony do innego szpitala. Nowe informacje o stanie zdrowia

1

99-letni książę Edynburga został przeniesiony do kolejnego szpitala gdzie lekarze podejmą się badań pod kątem dawnej choroby serca Filipa. Stan jego zdrowia jest określany na dobry.

Książę Filip przewieziony do innego szpitala. Nowe informacje o stanie zdrowia
Książę Filip (Getty Images)

Książę Filip został przewieziony w poniedziałek ze Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie do placówki świętego Bartłomieja. Jak przekazuje pałac Buckingham "lekarze będą kontynuować jego leczenie z powodu infekcji, a także podejmą badania i obserwację pod kątem wcześniej istniejącej choroby serca".

Książę Edynburga został dziś przeniesiony ze Szpitala Króla Edwarda VII do Szpitala św. Bartłomieja, gdzie lekarze będą kontynuować jego leczenie z powodu infekcji, a także podejmą badania i obserwację pod kątem wcześniej istniejącej choroby serca - napisano w komunikacie.

Jaki jest stan zdrowia księcia Filipa?

Książę Filip podobno czuje się dobrze, a jego stan zdrowia polepsza się. Jednak będzie musiał pozostać w szpitalu co najmniej do końca tygodnia. Książę Edward, młodszy syn księcia Filipa i królowej Elżbiety przekazał, że jego ojciec nie może się doczekać wyjścia ze szpitala.

Zobacz także: Książę Harry pozywa brytyjską gazetę o zniesławienie

99-letni Filip przebywa w szpitalu od 16 lutego. Został tam przyjęty z powodu infekcji, jednak do tej pory nie sprecyzowano, o jaką infekcję może chodzić. Pałac Buckingham od początku przekazywał, że nie chodzi o żadną poważną chorobę, a życiu księcia nic nie zagraża.

W 2017 roku książę Filip wycofał się z pełnienia swoich obowiązków. Od tamtej pory bardzo rzadko pojawia się publicznie. Wiadomo, że na początku tego roku zarówno książę Edynburga jak i królowa Elżbieta zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić