o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Książę Filip i królowa Elżbieta II. Zobacz, jak się poznali

2
Podziel się

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II przebywa w szpitalu na obserwacji. Małżonkowie są parą od kilkudziesięciu lat. Wiecie, jak to się zaczęło?

Książę Filip i królowa Elżbieta II. Zobacz, jak się poznali
Królowa Elżbieta II i książę Filip (Getty Images)
bEEhKved

Książę Filip w szpitalu na obserwacji

Wczoraj informowaliśmy, że mąż królowej Elżbiety II, książę Filip trafił we wtorek 16 lutego do szpitala. Niepokojące informacje przekazał Buckingham Palace. Książę Filip jest na obserwacji. Jego pobyt w szpitalu ma być działaniem zapobiegawczym.

bEEhKvef

Książę Filip w tym roku będzie obchodził 100. urodziny

Książę Filip ma 99 lat. 10 czerwca 2021 będzie obchodził 100-letnie urodziny. Co ciekawe, książę Filip jest najdłużej żyjącym małżonkiem władcy w historii Wielkiej Brytanii. Mężem królowej Elżbiety II jest od 1947 roku. Para pobrała się tuż po II wojnie światowej.

Książę Filip urodził się w Grecji w rodzinie królewskiej. Był jedynym synem księcia Andrzeja, syna króla Grecji i księżnej Alicji Battenberg. Miał trzy siostry. W dzieciństwie książę Filip musiał wyemigrować wraz z rodziną. Był to efekt przegranej wojny z Turcją.

bEEhKvel

Życie księcia Filipa nie przypominało sielanki. Jego matka - po załamaniu nerwowym - trafiła do szpitala psychiatrycznego, a ojciec przestał interesować się rodziną.

Pierwsze spotkanie księcia Filipa i królowej Elżbiety II

Późniejszą królową Elżbietę II książę Filip poznał, gdy miał 13 lat. Byli wtedy na weselu księżniczki Grecji, Mariny. Ponownie spotkali się 5 lat później (1939 r.) - podobno to właśnie wtedy Elżbieta II zakochała się w Filipie. Oboje zaczęli pisać do siebie listy. W 1946 r. książę Filip oświadczył się, jednak król Jerzy VI, ojciec Elżbiety II, postawił warunek, że będą mogli ogłosić zaręczyny dopiero wtedy, gdy jego córka skończy 21 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhKveG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
XLN
7 miesięcy temu
Ten filip to ten co powiedział, że ludzi jest za dużo i po śmierci chce powrócić jako śmiercionśny wirus. oni są lekko nie normalni. sprawdzcie jego wypowiedzi!!!
Paweł
7 miesięcy temu
Czy dla Pani redaktor 1947 to ,,zaraz po wojnie"? Wojna skończyła się w 1945 ;)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić