Książe Harry się wygadał i ma problem. "Publicznie przyznał się do szeregu przestępstw"

23

Książę Harry od 2020 roku mieszka w USA, wraz z żoną zdecydował się osiąść w Kalifornii. Ale niedawno w swojej autobiografii wyznał, że zażywał różne narkotyki, co nie spodobało się Amerykanom. Heritage Foundation wezwała władze USA, by ustaliły czy działały zgodnie z prawem, przyznając księciu Sussex amerykańską wizę.

Książe Harry się wygadał i ma problem. "Publicznie przyznał się do szeregu przestępstw"
Książe Harry wygadał się w swojej książce i teraz może mieć w USA problemy (GETTY, Anadolu Agency)

Książę Harry od trzech lat jest mieszkańcem Stanów Zjednoczonych. Wraz z żoną Meghan Markle oraz dziećmi mieszkają w Kalifornii. Syn króla Karola III zdecydował się opuścić Wielką Brytanię i zamieszkać w ojczyźnie żony gdy doszło do napięć w rodzinie królewskiej. Ale teraz może mieć poważne problemy.

Harry wydał swoją autobiografię zatytułowaną "Ten drugi" (tytuł oryginalny "Spare") na początku roku. Opisał w niej relacje panujące w rodzinie, opisał swoje wspomnienia z lat młodości i to, jak bliscy traktowali jego żonę. Pozycja z miejsca stała się bestsellerem, wywołała na Wyspach burzę i zarobiła miliony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężne napięcie na Bałkanach. Dyplomata mówi o możliwym rozpadzie

Jak się okazuje, teraz książę Sussex może mieć problemy w USA przez publikację.

Oto przedstawiciele konserwatywnego think tanku Heritage Foundation wezwali władze USA, by ustaliły czy przed laty działały zgodnie z prawem, przyznając księciu amerykańską wizę. Dlaczego? Bo Sussex opisał w swojej autobiografii jak przyjmował w młodości różne narkotyki, co może oznaczać nawet cofnięcie wizy.

Heritage Foundation pozwała 5 maja amerykańskie władze do sądu federalnego, a ten ma ustalić, czy książę Harry nadal może przebywać w USA. 6 czerwca w Sądzie Okręgowym dla dystryktu Kolumbia odbędzie się rozprawa w tej sprawie. Co zadecyduje sąd? Tego nie wiadomo, ale sprawa już zrobiła się głośna.

"Książę publicznie przyznał się do szeregu przestępstw narkotykowych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą" - argumentują przedstawiciele Heritage Foundation.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czy książę Harry będzie musiał opuścić USA i wrócić na Wyspy? Tego na razie nie wiadomo, ale Amerykanie chcą odpowiedzi i chcą wiedzieć, czy Sussex ich oszukał, poświadczając nieprawdę. Nie wydaje się, by miał zostać wydalony, ale to już kolejna w ostatnim czasie sprawa, gdy jest przedstawiany w złym świetle.

Książę Sussex przyznał się w autobiografii, że zażywał kokainę, palił marihuanę i próbował halucynogennych grzybów. Harry opowiedział o swoich doświadczeniach z kokainą jako nastolatek. A w wywiadzie dla Oprah Winfrey mówił, że nadużywał narkotyków i alkoholu za młodu by poradzić sobie z presją królewskiego życia.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić